Seniorzy dostaną terminy szczepień

  • 25.03.2021, 07:59
  • DBEZ
Seniorzy dostaną terminy szczepień
Firma Pfizer zapowiedziała większe dostawy szczepionek. W związku z tym w dniach 25-27 marca seniorzy z grupy 70+ mogą dostać informację o terminie szczepienia.

Wojewoda lubelski zapowiedział kolejną akcję szczepienia seniorów z grupy 70+. Wielu z nich wyraziło chęć przyjęcia szczepionki, zostało zarejestrowanych, ale bez wyznaczenia terminu. Mogą teraz dostać sms z prośbą o potwierdzenie chęci zaszczepienia.

- Zależy nam na tym, by nie rezerwować terminów osobom, które już zastały zaszczepione. Mogły być takie pojedyncze przypadki, że ktoś został poproszony o przyjęcie dawki szczepionki w ramach tego, by się nie zmarnowała. Mogła się też zmienić czyjaś decyzja w tej sprawie. Część osób mogła być zaszczepiona przez mobilne zespoły - wyjaśnia wojewoda Lech Sprawka.

- Jeżeli ktoś nie otrzyma terminu szczepienia, to nie oznacza, że wypada z kolejki. Także jeśli ktoś teraz zrezygnuje, będzie mógł bez problemu do systemu wrócić, kiedy będzie chciał - dodaje wojewoda.

Podczas poniedziałkowej konferencji (15 marca) wyjaśnił, dlaczego dotąd wiele osób z grupy 70+ czeka nadal w kolejce, a w tym czasie dawki szczepionki są dostępne nawet dla młodych nauczycieli. Wiele osób uważa, że to niesprawiedliwe. Przecież w pierwszej kolejności mieli być szczepieni seniorzy.

- Nauczyciele dostają inne szczepionki - niezalecane dla seniorów z powodu braku potwierdzonej skuteczności dla osób w wieku powyżej 69 roku życia - jak wyjaśniał Sprawka.

DBEZ

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe