Prawie pół miliona dla Chełmianki

  • 17.03.2021, 07:41 (aktualizacja 19.03.2021, 10:36)
  • AN
Prawie pół miliona dla Chełmianki Facebook Chełmianka Chełm
Jak zwykle najwyższą dotację w ramach konkursu na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w mieście otrzymał Chełmski Klub Sportowy Chełmianka. Biało-zieloni dostaną 420 tys. zł. To więcej niż zaproponowała komisja konkursowa. Prezydent i tak rozdzielił pieniądze po swojemu.

Na konkurs wpłynęły 33 oferty. Na sześć z nich prezydent nie przyznał ani złotówki. Bez dotacji został Uczniowski Klub Sportowy Football Academy, Uczniowski Klub Sportowy Champion i Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "Lemur", któremu odrzucono aż 4 wnioski. W ubiegłym roku również projekty stowarzyszenia nie otrzymały dofinansowania.

- Będziemy występować do miasta z prośbą o udostępnienie oceny naszych wniosków, gdyż jesteśmy ciekawi, co należy poprawić - mówi prezes Lemura Monika Steszuk. - Nie poddajemy się, zamierzamy nadal pisać wnioski.

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "Lemur" działa przy Chełmskim Parku Wodnym. Wnioskowało m.in. o wsparcie nauki pływania dla dzieci i organizację amatorskiego turnieju squasha. Co ciekawe, wszystkie oferty uzyskały identyczną liczbę punktów - 24. 

Najwyższą dotację dostała Chełmianka - 420 tys. zł. Sporo mniej, bo 160 tys. zł, otrzymał Miejski Klub Sportowy Cement-Gryf. 150 tys. zł wpłynie z miasta na konto II-ligowego Klubu Sportowego Arka. Pieniądze mają być przeznaczone na organizację szkolenia i udział drużyny w rozgrywkach PZPS piłki siatkowej mężczyzn. Z kolei 40 tys. zł otrzymał Uczniowski Klub Sportowy Tempo, który zajmuje się szkoleniem młodzieży trenującej siatkówkę.

Jedną z wyższych dotacji miasto przyznało Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Niedźwiadek. Na projekt pn. "Uprawianie sportu - piłki nożnej jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu oraz gwarancja wszechstronnego rozwoju młodego organizmu" klub uzyskał od prezydenta 50 tys. zł.

40 tys. zł na szkolenia dzieci i młodzieży otrzymał Miejski Klub Sportowy Agros. Dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł prezydent przyznał Międzyszkolnemu Klubowi Sportowemu Dragon. O 10 tys. mniej na organizację współzawodnictwa sportu szkolnego ma Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Pięć wniosków uzyskało dotacje w wysokości 10 tys. zł. Pieniądze wpłyną na konta: Międzyszkolnego Klubu Sportowego Judo, Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sambo, Klubu Sportowego Ogniwo i Chełmskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. TKKF dostał pieniądze na szkolenie kadry ratowniczej i nauki pływania dla dzieci i młodzieży oraz organizację i udział w imprezach sportowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych. Prezydent wsparł także działalność szkoleniową Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider, który działa przy SP nr 8. Dotacja wyniesie 6 tys. zł.

5 tys. zł dostała Estrada Dziecięca Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca. Wsparcie w tej samej wysokości wpłynie do Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Olimpijczyk na realizację programu szkolenia sportowego w zapasach kobiet w sumo, a także Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS 5.

3 tys. zł prezydent przyznał Chełmskiemu Klubowi Karate Kyokushin na m.in. realizację programu szkolenia sportowego. Na zajęcia z kickboxingu oraz trójboju siłowego dla dzieci, młodzieży i seniorów Młodzieżowy Klub Sportowy Olimp dostał identyczną kwotę. Po 3 tys. zł przyznane mają też Uczniowski Klub Sportowy Rytm na program cyklicznych szkoleń mających podnieść poziom sportowego tańca towarzyskiego oraz Klub Kyokushin - Kan Karate Do m.in. na zajęcia i szkolenie.

Dotację, 2 tys. zł , otrzymał też Klub Bokserski Bastion. Dwie dotacje po 1 tys. 500 zł ma Klub Karate Kyokushin Kanku. Jedna ma być przeznaczona na realizację programów szkolenia sportowego, druga na organizację VI Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO o Puchar Prezydenta Miasta Chełm.  1 tys. zł dostało od miasta Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na cykl projekcji i szkoleń dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzieci i młodzieży w sezonie letnim i na lodzie. Dwie dotacje, po 500 zł, otrzymała także parafia rzymskokatolicka. Pieniądze będą przeznaczone na organizację dwóch wydarzeń: VII Parafialnego Turnieju Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną i II Parafialnego Turnieju Dzikich Drużyn w Siatkówce Plażowej.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe