Nocne biwakowanie w lesie

  • 10.03.2021, 10:22
  • AN
Nocne biwakowanie w lesie
Do 12 marca leśnicy mają wyznaczyć miejsca, gdzie już od maja tego roku turyści będą mogli spędzić noc w lesie. Biwak na łonie natury to świetny sposób na przeżycie majowego długiego weekendu! Nadleśnictwo Chełm wskaże prawdopodobnie jedną taką lokalizację.

Chodzi o program pod hasłem "Zanocuj w lesie", który rozpoczyna się 1 maja. Do końca kwietnia każde nadleśnictwo ma wyznaczyć teren, na którym będzie można legalnie biwakować. Informacja ma być dostępna w specjalnej aplikacji Bank Danych o Lasach i na stronach internetowych nadleśnictw. Oczywiście biwakowanie w leśnych kniejach będzie dozwolone pod pewnymi warunkami. Jak wyjaśniają Lasy Państwowe, pojawią się tablice, płotki czy ogrodzenia. Jeżeli na nocowanie wybierze się maksymalnie 9 osób, a biwak nie potrwa dłużej niż 2 noce z rzędu, nie będzie potrzeby zgłaszania pobytu. Jeżeli na nocowanie wybierze się jednak liczniejsza grupa i będzie chciała pomieszkać w lesie nieco dłużej, będzie musiała to zgłosić mailowo do odpowiedniego nadleśnictwa, nie później niż 2 dni przed planowanym przyjazdem. Należy wtedy również poczekać na pozwolenie.

Wszystko wskazuje na to, że chełmskie nadleśnictwo ma pomysł na jedno takie miejsce w okolicach Sawina. 

- Musi to być miejsce bezpieczne dla lasu, a więc na pewno nie teren, gdzie rosną drzewa iglaste, tylko liściaste. Miejsce, gdzie będzie można rozpalić ognisko, rozbić namiot czy zawiesić hamak - tłumaczy Krzysztof Dźwierzyński, nadleśniczy Nadleśnictwa Chełm. - Mamy koło Sawina dąbrowę świetlistą, która spełnia wymagane warunki, prawdopodobnie tam wyznaczymy miejsce do biwakowania dla turystów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe