Pracownicy zamknięci, ale nakazy roznoszą

  • 05.03.2021, 11:22
  • GD
Pracownicy zamknięci, ale nakazy roznoszą
Nie wszystkim podoba się to, że w dobie pandemii pracownicy urzędu miasta roznoszą nakazy płatnicze, a tymczasem w magistracie załatwianie spraw jest utrudnione. Czy to oznacza, że zagrożenie zakażeniem nie przeszkadza urzędnikom dorabiać na boku?

Napisała do nas zaskoczona tą sytuacją pani Anna. Kobieta uważa, że trwająca pandemia „ewidentnie jest urzędnikom na rękę”.

- Panie burmistrzu, jak to jest? Boi się pan o swoich pracowników. Siedzicie zamknięci, nie można się dostać do urzędu, wszystko wrzuca się do urny, a podatki roznoszą pracownicy urzędu miasta. Czyli co? Jest ta pandemia czy jej nie ma? Już się pan nie obawia zagrożenia czy zwyciężyła wizja dorobienia paru złotych? Może już czas skończyć z tą hipokryzją? - zżyma się kobieta.

Akcja doręczania mieszkańcom tegorocznych decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi trwała od 11 do 28 lutego. Urząd miasta ogłaszał to w prasie i na miejskich stronach internetowych.

- Dostarczanie decyzji podatkowych przez pracowników urzędu stosujemy od kilkudziesięciu lat. Z tego rozwiązania korzysta wiele samorządów w kraju i regionie. W takiej formie koszty są nawet 80 proc. niższe niż w przypadku wysyłania wszystkiego listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - informuje skarbnik miasta Patrycja Zdybel.

Nakazy płatnicze były roznoszone poza godzinami pracy urzędu. Pracownicy otrzymali za to wynagrodzenie w formie zlecenia. Zajmowało się tym 21 osób i siedmiu sołtysów. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi w tym zakresie zasadami bezpieczeństwa, wprowadzonymi przez ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego, wszyscy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej. W niektórych sytuacjach decyzje podatkowe dostarczano w sposób uzgodniony z osobami przebywającymi w izolacji i na kwarantannie lub wysyłano pocztą.

- Niezaprzeczalnym atutem akcji jest możliwość odebrania decyzji podatkowej w całkowicie bezpieczny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu na pocztę i oczekiwania w długich kolejkach. W 99,9 proc. mieszkańcy są zadowoleni z takiej formy odbioru. Jak w każdej sprawie zawsze znajdzie się kilka niezadowolonych osób, ale na to nie mamy wpływu - dodaje skarbniczka.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe