Kto wybuduje obwodnicę miasta?

  • 17.02.2021, 09:01
  • AN
Kto wybuduje obwodnicę miasta?
Cztery firmy stanęły do przetargu na budowę obwodnicy Chełma. Najlepszą wybierze komisja. Najtańszą ofertę złożył Strabag.

Wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy planowane jest w połowie roku, a rozpoczęcie budowy w 2023 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrat może przeznaczyć na sfinalizowanie zamówienia 729 669 135 zł. Wszystkie oferty są poniżej tej kwoty. Budimex wycenił swoją usługę na ponad 460 mln zł, Konsorcjum Aldesa Construcciones Polska, Aldesa Construcciones - ponad 561 mln zł, Strabag - ponad 441 mln zł, a Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - ponad 442 mln zł.

- Wszyscy wykonawcy zadeklarowali skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz przedłużenie okresu gwarancji o 5 lat. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty i dokona wyboru najkorzystniejszej – wyjaśnia Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.

Na realizację inwestycji, od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 36 miesięcy. Do czasu robót nie wlicza się okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca.

Obwodnica Chełma będzie miała ok. 14 km i ma przebiegać tam, gdzie dotychczas drogi nie było. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowy trakt z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wybudowane zostaną cztery węzły drogowe, wiadukty, dwa mosty w ciągu drogi ekspresowej i przejścia dla zwierząt oraz drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej.

- Trasa ominie miasto od północnej strony. Jadąc od Piask, kierowcy wjadą na nią na węźle Chełm Zachód w okolicach Janowa. Drugi węzeł (Chełm Północ) powstanie w Horodyszczu, a dalej trasa przekroczy rzekę Uherkę i ominie Okszów, gdzie powstanie węzeł drogowy Chełm Okszów. Za Okszowem obwodnica przekroczy linię kolejową nr 81 relacji Chełm - Włodawa. Koniec odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, umożliwiającym zjazd na obecną DK12, w miejscowości Kolonia Antonin - dodaje Czech.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 26.02.2021, 12:12
jedno sie buduje a drugie rujnuje teraz do przebudowy księdza brzuski litewska hrubieszowska i armii tiry zrobiły swoje
gość
gość 26.02.2021, 12:09
pięć lat temu już powinna być zbudowana to raz ,południowa do dwa, i trzeba myśleć o obwodnicy wschodniej a tak to jesteśmy w czarnej d....e
gość
gość 26.02.2021, 12:05
szkoda gadać
gość
gość 17.02.2021, 11:01
"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrat". Coś takiego.

Pozostałe