Gram marihuany za stanikiem, więcej w reklamówce

  • 16.02.2021, 10:00 (aktualizacja 19.02.2021, 08:02)
  • (apm)
Gram marihuany za stanikiem, więcej w reklamówce
17-latka i jej dwaj starsi koledzy zasiądą niebawem na ławie oskarżonych za posiadanie narkotyków. Dziewczyna tłumaczyła się przed śledczymi, że miała je tylko przechować na prośbę znajomych. Ukryła siatkę z środkami odurzającymi w mieszkaniu za łóżkiem.

Do zdarzenia, za które młodzi ludzie odpowiedzą przed sądem, doszło 26 sierpnia ub. r. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przy sklepie przy ul. Śląskiej zatrzymali 17-latkę, przy której znaleźli niecały gram marihuany. Okazało się, że woreczek z suszem schowała za biustonoszem. Postanowili więc sprawdzić, czy nie ma więcej tego odurzającego ziela w domu. Odkryli, że za łóżkiem ukryła białą reklamówkę, a w niej 45 woreczków z podejrzaną zawartością. Po zważeniu i przebadaniu testerem, okazało się, że to marihuana – ponad 36 gramów.

W trakcie śledztwa ustalono, że z 17-latką tego dnia telefonicznie skontaktował się jej 19-letni znajomy i poprosił o przysługę. Podobno stwierdził, że może mieć w domu przeszukanie i chciał, by mu coś przechowała. Dziewczyna domyślała się, że może chodzić o narkotyki. Umówili się na ulicy. Przyszedł ze znajomym 20-latkiem, który miał przy sobie białą reklamówkę. 17-latka zeznała, że nie zaglądała do środka, tylko zaniosła ją do mieszkania i schowała za łóżkiem. Nikt w domu o nic nie zapytał, więc wyszła jakby nigdy nic i dołączyła do chłopaków. W międzyczasie znalazła na ulicy woreczek z marihuaną i schowała za biustonosz. Po 10 minutach 19 i 20-latek zostali zatrzymani przez policję. Potem wpadła też dziewczyna.

Przyznała się do dokonania zarzucanego jej czynu i podała szczegółowe okoliczności zdarzenia. 20-latek też potwierdził, że przekazał jej reklamówkę, którą miała przechować przez jeden dzień. Twierdził, że dostał ją od nieznanej osoby, a jego 19-letni kolega nie miał nic wspólnego ze sprawą. Śledczy jednak mu nie uwierzyli i obydwu zatrzymali. Niebawem wszyscy staną przed sądem. Akt oskarżenia w ich sprawie Prokuratura Rejonowa w Chełmie przesłała już do sądu.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ACAB
ACAB 21.02.2021, 08:52
Od kiedy to kryminalni mogą przeszukiwać kobiety i grzebać i w cyckach , bo jakoś nie kojarzę żeby jakaś kobieta jeżdziła brawiną 🤔

Pozostałe