Przygotowania do WOŚP na ostatniej prostej!

  • 22.01.2021, 07:41
  • AN
Przygotowania do WOŚP na ostatniej prostej!
Będzie konwój pozytywnej energii dla WOŚP, pełen niespodzianek koncert rockowy w sieci z transmisją na żywo, licytacje na antenie Radia Bon Ton i wiele innych atrakcji. - Bądźmy tego dnia razem, na tyle na ile się da w czasach pandemii i jeszcze hojniej wspierajmy Wielką Orkiestrę - zachęca szef sztabu 600 Grzegorz Gorczyca.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem pieniądze ze zbiórki wykorzystane zostaną na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany laryngologii. W tym roku przed sztabami wyjątkowo trudne zadanie: jak zrobić wielkie wydarzenie w czasach pandemii.

- Wszystko się da, jeśli spotyka się grupa ludzi kreatywnych, z głową pełną pomysłów. Wtedy po prostu nie ma rzeczy niemożliwych. Warto podkreślić też nieocenioną pomoc sponsorów, bez nich nie udałoby się przygotować tylu atrakcji podczas tegorocznego finału - mówi szef chełmskiego sztabu.

 

Trzy dni z radiem Bon Ton

29 stycznia na antenie radia rozpoczną się licytacje.

- Licytujemy w piątek, sobotę i finałową niedzielę. Fantów jest naprawdę sporo. Będą złote serduszka od pracowni Złotniczej Błażej, lot widokowy ufundowany przez rektora PWSZ w Chełmie, prawo jazdy, orkiestrowe gadżety i mnóstwo innych przedmiotów i usług. A wszystko to na 104,9 FM - informuje Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna radia Bon Ton.

Wkrótce opublikujemy listę wszystkich tegorocznych fantów.

 

Ciepły koncert dla WOŚP

Stowarzyszenie Werwa zaprasza na wirtualny koncert w wykonaniu Haliny Mysakowskiej i Liudmyly Prochko. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w sobotę, 30 stycznia o godz. 18 na profilu stowarzyszenia na Facebooku. W programie różne utwory zaśpiewane w języku polskim i ukraińskim.

- Będą kolędy - wszak święta były nie tak dawno, piosenki folkowe oraz znane przeboje - zdradza Grzegorz Gorczyca. - Tylko u nas macie też szansę na to, aby mieć wpływ na program koncertu. W komentarzach na FB możecie zamówić piosenkę, a nasze artystki wybiorą kilka i spełnią wasze muzyczne marzenia.

 

Z głową. Rock'and'rollowo

Nie zabraknie też dobrego rock'and'rolla w wykonaniu chełmskich zespołów i nie tylko. Oczywiście będzie to koncert online po południu w dniu finału 31 stycznia. Wydarzenie odbędzie się dzięki nieocenionemu wsparciu Chełmskiego Domu Kultury i Przemka Białasza.

- Podczas koncertu nasi prowadzący przeprowadzą ze specjalnego studia WOŚP licytacje orkiestrowych fantów. Licytujemy przez telefon na żywo. Wkrótce podamy więcej szczegółów - zdradza Gorczyca. - Mówiąc w skrócie, licytujemy na dzieciaki i bujamy się w rytm gitarowych riffów. Gramy online, ale ze zdwojoną energią!

Podczas koncertu zagrają: Eclecitc Music, Skutek Uboczny, Bimber Boys, Koshyki i legendarna Rdza.

 

Konwój pozytywnej energii dla WOŚP

W dniu finału "na mieście" będzie można spotkać specjalny autobus orkiestrowy. To wspólny pomysł chełmskiego sztabu WOŚP i Galerii Chełm, która bardzo zaangażowała się w tegoroczny finał.

Pierwszy przystanek szalonego autobusu o godz. 12 na parkingu przed Galerią Chełm. Na wszystkich, którzy przyjdą, czekać będzie mnóstwo atrakcji związanych z tegorocznym finałem.

- Będą licytacje, akcja szczęśliwych numerków i kilka niespodzianek, o których poinformujemy wkrótce - zdradza Gorczyca. - Konwój WOŚP wyjedzie do miasta ok. godz. 12.40 i pojawi się także ze specjalnym programem jeszcze w trzech miejscach. O 15. 30 wrócimy, aby wspólnie znów bawić się przed galerią. Będzie głośno, świątecznie i bezpiecznie, bo wszystko organizujemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

- Te bardzo specjalistyczne urządzenia są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów - wyjaśnia Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe