Nowy fotoradar już działa

  • 13.01.2021, 18:02
  • MP
Nowy fotoradar już działa
Na trasie Lublin - Włodawa, a dokładnie w miejscowości Brzeziny, prędkość mierzy kolejny fotoradar. To już piąte urządzenie zainstalowane na drodze krajowej nr 82.

O ustawienie fotoradaru od pewnego czasu zabiegali mieszkańcy i władze gminy Puchaczów w powiecie łęczyńskim. Skarżyli się, że drogą wzdłuż ich domów kierowcy jeżdżą zbyt szybko i dochodzi tam do groźnych wypadków. I choć urządzenie zostało ustawione jeszcze w czerwcu zeszłego roku, to dopiero niedawno zostało odsłonięte.

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się faza testowa fotoradaru, która miała potrwać kilka dni. Kierowcy, którzy w tym czasie zostali sfotografowani, nie muszą obawiać się mandatu. Fotoradar może jednak przejść do oficjalnego działania w każdej chwili, bardzo możliwe, że lada dzień. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu i jechać zgodnie z przepisami. 

Fotoradar w Brzezinach to jedno z 26 nowych urządzeń, które zostały ustawione przy polskich drogach w zeszłym roku. Biorąc pod uwagę statystyki, można się spodziewać, że będzie jednym z najskuteczniejszych w województwie, podobnie jak te w Stołpiu i Łopienniku Górnym. W obu miejscowościach co roku udaje się złapać rekordzistów prędkości, którzy 50 km/h potrafią przekroczyć nawet czterokrotnie...

Na tym nie koniec. Do 2023 r. w naszym kraju 400 fotoradarów ma zostać wymienionych na bardziej nowoczesne, a do nich dojdzie 100 kolejnych zakupionych przez CANARD. Ich lokalizacja nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe