Zabierz głos w sprawie drogi S12

  • 13.01.2021, 18:03 (aktualizacja 14.01.2021, 09:22)
  • AN
Zabierz głos w sprawie drogi S12
Przebiegu drogi zmienić już nie można, ale można wskazać rozwiązania, które usprawnią funkcjonowanie ruchu lokalnego. Do 29 stycznia zainteresowani mogą zgłaszać swoje wnioski dotyczące dokumentacji projektowej drogi S12. Szczegółowo o procedurach informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebieg planowanej drogi na całej długości zatwierdzony został decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach, wydaną w 2015 r. przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie. Ale zainteresowani mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi na temat rozwiązań usprawniających obsługę ruchu lokalnego np. sposobu dojazdu do pól i nieruchomości wzdłuż korytarza projektowanej drogi. 

Obecnie opracowywana jest koncepcja programowa, w ramach której uaktualniane są rozwiązania projektowe. Formularz można pobrać ze strony internetowej GDDKiA oddział w Lublinie, tam też można zapoznać się ze szczegółowym przebiegiem planowanej ekspresówki. Wypełnione formularze należy wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej do 29 stycznia na adres ul. Ogrodowa 21, 20-075 Lublin lub na adres e-mailowy: [email protected] Wszystkie merytoryczne wnioski zostaną przeanalizowane i udzielona zostanie na nie odpowiedź.

Zadanie podzielone zostało na trzy odcinki. Pierwszy odcinek (ok. 13 km) połączy koniec istniejącej S12/S17 na węźle Piaski Wschód z węzłem Dorohucza. Trasa przebiegać będzie przez gminy Piaski i Trawniki w powiecie świdnickim. Drugi odcinek, który będzie miał około 21 km długości, powstanie na terenie gminy Trawniki w powiecie świdnickim oraz gmin Siedliszcze i Chełm w powiecie chełmskim. Droga na tych dwóch odcinkach poprowadzona ma być w całości po nowym śladzie i ominie tereny zabudowane. Trzeci z odcinków (ok. 23 km) ominie miasto i poprowadzony zostanie przez gminy Chełm, Kamień i Dorohusk. Połączy on koniec planowanej obwodnicy Chełma z przejściem granicznym w Dorohusku. Trasa prawie w całości przebiegać będzie po nowym śladzie, przecinając obszary rolnicze oraz omijając m.in. tereny cenne przyrodniczo.

- Powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa wraz z węzłami. Przebudowane zostaną drogi poprzeczne i zbudowane drogi obsługujące tereny przyległe do inwestycji. Przebudowana również będzie istniejąca infrastruktura techniczna niezwiązana z drogą (m.in. linie elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, sieć sanitarna, czy kanalizacja) - informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nowa droga ekspresowa sprawi, że podróżowanie między Piaskami a Dorohuskiem będzie bezpieczniejsze. Znacznie poprawi się też przepustowość ruchu tranzytowego. Po zrealizowaniu inwestycji, kierowcy dojadą drogą ekspresową od granicy w Dorohusku z Ukrainą do Warszawy, omijając Chełm i Lublin. Trasa połączy się także z budowaną drogą S19 Lublin-Rzeszów.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe