Uważajmy na fałszywe wezwania

  • 13.01.2021, 18:00
  • (apm)
Uważajmy na fałszywe wezwania
Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze, podszywając się pod PGE Obrót. Firma ostrzega przed realizowaniem fałszywych wezwań do zapłaty.

Pracownicy PGE Obrót, spółki zajmującej się w Grupie Kapitałowej PGE sprzedażą energii, otrzymują zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości SMS trafiających do klientów. PGE Obrót apeluje o ostrożność i przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

SMS-y wysyłane do klientów, a także do osób niekorzystających z usług PGE Obrót zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości znajduje się również link do płatności online.

Pamiętajmy, by zachować szczególną uwagę oraz ostrożność. Ignorujmy podejrzane wiadomości. Nie otwierajmy linków prowadzących do płatności oraz przekażmy ostrzeżenia rodzinie i znajomym.

Spółka podkreśla również, że wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a fałszywe strony są natychmiast blokowane. Każda próba oszustwa jest również zgłaszana do organów ścigania.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe