Stary szpital lśni nowością [ZDJĘCIA]

  • 04.01.2021, 11:10 (aktualizacja 08.01.2021, 12:16)
  • szer
Stary szpital lśni nowością [ZDJĘCIA]
Pandemia covid-19 nie miała wpływu na przebieg prac remontowych w budynku starego szpitala. To, co zaplanowano, zostało zrealizowane. Wprawdzie trwają jeszcze ostatnie prace, ale jak mówi Mariusz Kowalczuk, dyrektor do spraw administracyjnych chełmskiego szpitala, to już tylko kosmetyka.

Aż trudno uwierzyć, że w niespełna półtora roku udało się przeprowadzić tak gruntowny remont. Wprawdzie nie było wielu zmian konstrukcyjnych, ale niemal wszystko, co było w środku, zostało zmienione. Przede wszystkim budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każde piętro można dojechać windą. Wymienione zostały stare instalacje elektryczne, sanitarne i centralnego ogrzewania. Pomieszczenia są klimatyzowane. Wszystkie sale chorych mają panele medyczne. To bardzo ważne, bo znacząco zwiększy się komfort obsługi pacjenta, przede wszystkim przez wygodny dostęp do energii elektrycznej i gazów medycznych.

- We wszystkich łazienkach zamontowano czujniki ruchu – mówi Michał Wawrzysiuk, inżynier budowy. – Wystarczy machnąć ręką, by światło się zapaliło. Z kolei w każdej sali, na korytarzach i w WC są głośniki. Wszystkie sale są przestronne, ale najwięcej 4-osobowe.

W wyremontowanym budynku znajdą się: oddział rehabilitacji z 36 łóżkami, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, fizjoterapii ambulatoryjnej oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku dziennym. Będzie też Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z 18 łóżkami, w tym cztery przeznaczone zostaną dla pacjentów wymagających mechanicznej wentylacji. Będzie też 18-łóżkowy oddział opieki paliatywnej.

Teraz przyszła kolej na wyposażenie budynku. Pierwsze zakupy już poczynione.

– Dostarczono już łóżka, kupiliśmy też wózki inwalidzkie – zdradza dyrektor Kowalczuk. – Teraz kolej na meble.

Prowadzona inwestycja jest częścią projektu realizowanego w partnerstwie z pięcioma innymi wojewódzkimi szpitalami. Jej wartość to około 20 milionów złotych.

Stary szpital wyłączony został z użytku ponad dziesięć lat temu. Pomysłów na jego zagospodarowanie było kilka. Zastanawiano się nad jego sprzedażą lub wydzierżawieniem. Budynkiem zainteresowana była jedna z chełmskich szkół wyższych. Do transakcji nie doszło, dzięki temu chełmski szpital rozszerzy swoją ofertę.

szer

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe