Setki listów w obronie praw człowieka

  • 29.12.2020, 09:33 (aktualizacja 29.12.2020, 09:40)
  • AN
Setki listów w obronie praw człowieka
Zakończył się tegoroczny Maraton Pisania Listów - ogólnopolska akcja organizowana przez Amnesty International. W Chełmie wydarzenie organizowało szkolne koło praw człowieka przy I LO. - Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu ze strony chełmian - nie kryje zadowolenia koordynatorka grupy szkolnej Emilka Orłowska.

W związku z pandemią akcja miała nieco inny charakter niż w latach poprzednich. Nie było wspólnego pisania listów w obronie tegorocznych bohaterów. Trzeba je było napisać samemu w domu i dostarczyć do szkoły. Mimo to wiele osób zadało sobie ten trud i przyniosło własnoręcznie napisaną korespondencję.

- Tak naprawdę nie bardzo wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać po tegorocznym maratonie. Obawialiśmy się, że w związku z pandemią chełmianie nie będą zbytnio zainteresowani akcją. Tymczasem do skrzynki ustawionej przy wejściu do naszego liceum wrzucono 645 listów. W tym roku najwięcej osób napisało listy w obronie Nassimy Al-Sady, która walczy o prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej. Niewiele mniej listów - 96 sztuk wysłaliśmy do Chile w obronie Gustava Gatici, który został postrzelony przez policjantów w oczy podczas pokojowej demonstracji. Jak sam mówi "Oddał swoje oczy, żeby inni mogli się obudzić" - wyjaśnia Emilka Orłowska. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że tak wielu osobom leży na sercu poszanowanie praw człowieka.

Listy zostały posegregowane i wysłane we wskazane w akcji adresy. Członkowie szkolnej grupy nagrali także film o bohaterach, w których obronie pisane były w tym roku listy. Można go obejrzeć na stronie internetowej I LO.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe