4 mln zł na drogę kołowania

  • 23.12.2020, 08:43
  • MP
4 mln zł na drogę kołowania Facebook PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała potężne wsparcie finansowe na rozbudowę lotniska w Depułtyczach Królewskich. W zeszłym tygodniu zapadła decyzja o przyznaniu uczelni dotacji, dzięki której inwestycja zostanie rozszerzona.

Budowa drogi kołowania dla statków powietrznych usprawni przemieszczanie się po lotnisku i wykonywanie operacji powietrznych.

- Całą inwestycję planujemy zamknąć w ok. 8 mln zł, ale o dokładnej kwocie będzie można mówić, bo wyłonieniu wykonawcy - mówi rektor PWSZ w Chełmie Arkadiusz Tofil. - Dotacja pokrywa więc 50 proc. szacowanych kosztów.

Pas na lotnisku w Depułtyczach Królewskich będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 m. Posłuży do wykonywania operacji lotniczych cięższymi samolotami, bez względu na warunki pogodowe. Swoje umiejętności pilotażowe będą tam przede wszystkim doskonalić studenci.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe