Drzewa pod lupą

  • 17.12.2020, 18:21
  • szer
Drzewa pod lupą
Samorząd przygotowuje się do kompleksowego przeglądu drzewostanu. Sprawdzany będzie stan drzew rosnących na terenach miejskich: wzdłuż ulic i na osiedlach mieszkaniowych.

- Mamy także opracowany program ochrony, pielęgnacji i nasadzeń w dwóch naszych parkach – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego.

W tym roku dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeprowadzone zostały prace w parku Stajne-Polesie. Polegały między innymi na usunięciu posuszu i obumarłych drzew. W sumie cięciom sanitarnym poddano 30 drzew, w tym jesiony, świerki i dęby. Zabiegi pielęgnacyjne nie ominęły też alei grabowej, której długość wynosi 380 metrów. Wykonane zostały prace związane z jej formowaniem.

- Naszym priorytetem jest, by zachować jak najwięcej drzew, szczególnie tych starych i o dużej koronie - dodaje burmistrz. – Nie od dziś wiadomo, że drzewa produkują tlen, jednocześnie pochłaniając dwutlenek węgla. Dlatego ich wycinka jest możliwa wtedy, gdy są one zagrożeniem dla ludzi i pojazdów.

Przegląd miejskiego drzewostanu potrwa do końca I kwartału 2021 roku. Odbędzie się z udziałem zarządzających wspólnotami mieszkaniowymi oraz zainteresowanych mieszkańców.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe