Co będzie z chełmskim stokiem?

  • 16.12.2020, 10:38
  • AN
Co będzie z chełmskim stokiem?
Poprzedniej zimy stok w Kumowej Dolinie nie został ani razu uruchomiony z powodu braku śniegu. - Jak będzie w tym roku? - pytają mieszkańcy. - Fajnie byłoby pojeździć na nartach bez organizowania wyprawy w góry czy jechania w inne miejsca Lubelszczyzny. Czy miasto ma na to jakiś pomysł?

Aby stok mógł spełniać swoją rolę, musiałby być sztucznie naśnieżany. A do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu, który inne stoki na Lubelszczyźnie z powodzeniem wykorzystują. W ubiegłym sezonie nie było zbyt śnieżnie i obiekt w Kumowej Dolinie w ogóle nie został otworzony, podczas tej zimy może być podobnie. Sytuacji chciał zaradzić pan Grzegorz. W ramach budżetu obywatelskiego złożył wniosek o zakup naśnieżarek na stok. Niestety, pomysł został odrzucony.

- Zgłosiłem to jako projekt ogólnomiejski, bo przecież wszyscy mieszkańcy mogą korzystać ze stoku. Wniosek przeszedł ocenę formalną, ale w merytorycznej go odrzucono, bo nie może być to projekt ogólnomiejski. Chodzi o to, że stok znajduje się na terenie jednego osiedla i na dodatek osiedla Rejowiecka, na którym nie mieszkam, więc w ogóle nie mogę składać wniosku odnośnie stoku - wyjaśnia nasz rozmówca.

26 listopada pan Grzegorz złożył pismo w sprawie stoku do I zastępcy prezydenta miasta, jednak do tej pory nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, otwarcie stoku w Kumowej Dolinie będzie w tym roku uzależnione wyłącznie od aury. MOSiR wykonał już montaż wyciągów narciarskich i przygotował stok. Jeśli śnieg będzie, to stok zostanie otworzony, jeśli pogoda nie dopisze, chełmianie będą musieli szukać innych miejsc na śnieżne szusowanie.

Jak wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie nie zdecydował się na zakup sprzętu do naśnieżania.

- Koszt takiego przedsięwzięcia to ok. 600 tys. zł - podliczyli urzędnicy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Narty?
Narty? 16.12.2020, 21:06
Ten stok to raczej górka... dorosły i tak nie pojeździ. Sorry ale już Bobliwo ma dłuższy stok. Kolejna kpina to wymienione w artykule naśnieżarki, czy raczej ich brak. Dodam jeszcze, że wypożyczalnia nie posiada desek snowboardowych...

Pozostałe