Coraz bliżej zbiornika Rońsko

  • 04.12.2020, 12:45 (aktualizacja 04.12.2020, 12:49)
  • GD
Coraz bliżej zbiornika Rońsko
Udało się zrobić kolejny i bardzo znaczący krok w kierunku budowy zbiornika retencyjnego na terenie miasta oraz gmin Krasnystaw i Izbica. Zabezpieczy on stolicę powiatu przed skutkami powodzi.

Burmistrz Robert Kościuk oraz wójtowie Edyta Gajowiak-Powroźnik i Jerzy Lewczuk brali udział w wideokonferencji z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Podczas rozmowy ustalono, że do końca listopada br. Wody Polskie ogłoszą przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy zbiornika przeciwpowodziowego „Rońsko”.

- Koncepcja będzie dotyczyć możliwości budowy zbiornika przeciwpowodziowego uzupełnionego o funkcje rekreacyjne. Jego powierzchnia to około 360 ha. Wokół całej linii brzegowej zbiornika, której długość oszacowano na ok. 8,5 km, planowana jest budowa tzw. drogi technologicznej - mówi burmistrz.

Zaplanowano również m.in. budowę pomostów, budynków technicznych oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Prace nad koncepcją powinny zakończyć się w 2021 r. Zbiornik będzie zabezpieczał miasto przed potencjalną falą powodziową, poprawi warunki retencji oraz docelowo stanowić będzie zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe