Chełmskie Niedźwiedzie dzieciom

  • 03.12.2020, 11:33
  • TS
Chełmskie Niedźwiedzie dzieciom
MotoMikołaje od wielu lat goszczą w najróżniejszych miejscach Polski, pomagając dzieciakom, także i w Chełmie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Akcję na terenie naszego miasta po raz szósty organizuje Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu.

- Mimo pandemii koronawirusa kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy kilka lat temu. Chcemy wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci z Chełma i okolic, spowodować, że na ich buziach pojawi się uśmiech – podkreśla Rafał Kochoń, prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. - 6 grudnia na skóry i kombinezony znów przywdziejemy stroje Mikołajów, wsiądziemy na motocykle i pojedziemy obdarować dzieciaki świątecznymi podarunkami – tłumaczy.

Do akcji organizowanej przez Niedźwiedzie Wschodu może przyłączyć się każdy chętny. 

- W najbliższą niedzielę (6 grudnia) zbieramy się o godzinie 11.30 na parkingu przy Galerii Chełmskiej. Oczywiście mile widziany jest strój Mikołaja. Ze względu na obostrzenia sanitarne, grupujemy się po pięć motocykli w minimum 20-metrowych odstępach. Należy również pamiętać o podstawowych zasadach, a więc o zakrywaniu ust i nosa. Na miejscu przed wyjazdem wszystko zostanie wyjaśnione – informuje Kochoń.

W pierwszej kolejności Mikołaje na motocyklach pojadą do chełmskiego szpitala, gdzie przekażą paczki dla maluchów znajdujących się na oddziale dziecięcym.

- Ze względu na pandemię tym razem nie wejdziemy do środka i nie porozmawiamy z dziećmi, a tak właśnie wyglądało to w poprzednich latach. Z tego powodu jest nam bardzo przykro, ale rozumiemy sytuację – mówi prezes.

Następnie Mikołaje na motocyklach odwiedzą mieszkańców chełmskiego Domu Małych Dzieci. Podopieczni tej placówki ubiorą się i wyjdą na plac zabaw. Mikołaje przyjadą zaś na parking i tam przekażą prezenty oraz kilka ciepłych słów.

- Dla podopiecznych Domu Małych Dzieci mamy super bonus, ale o tej niespodziance zainteresowani dowiedzą się już na miejscu – mówi Kochoń. - Pomaganie zawsze jest fajne. Uśmiechy na twarzach dzieci sprawią nam olbrzymią radość. Słowa uznania należą się hojnym sponsorom, dzięki którym po raz kolejny możemy zorganizować akcję, a w dobie koronawirusa dziękujemy im trzykrotnie – dodaje organizator chełmskiej akcji MotoMikołaje.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe