Zdezorientowani zakochani

  • 25.11.2020, 12:29 (aktualizacja 25.11.2020, 18:30)
  • (apm)
Zdezorientowani zakochani fot. Pixabay
 - W sobotę moja córka miała zaplanowany ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chełmie – mówi nasza Czytelniczka. – Od kilku dni próbujemy się skontaktować z urzędnikami i potwierdzić termin, bo wiadomo, że teraz sytuacja jest niepewna, ale bezskutecznie. Nikt nie odbiera telefonów. Co mamy robić?

Zdezorientowana kobieta zadzwoniła do nas w czwartek. Nie wiedziała, czy ślub, na którym tak bardzo jej córce zależało, w ogóle dojdzie do skutku.

- Poza tym nie wiem, co powiedzieć najbliższej rodzinie i świadkom. Czy mają przyjeżdżać na uroczystość z drugiego końca Polski, czy nie? To niepoważne. Dlaczego nikt w tym urzędzie nie odbiera telefonów? Czy tam nikt nie pracuje? – dociekała kobieta i poprosiła nas o pomoc w ustaleniu, czy śluby w USC w Chełmie się odbywają.

- Zaplanowane wcześniej i zgłoszone przez nupturientów uroczystości zawarcia związku małżeńskiego odbywają się i na ten moment nie są odwoływane. Ślubów udziela kierownik USC – zapewnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma.

Jak się dowiedzieliśmy, tak jak inne jednostki UM Chełm, Urząd Stanu Cywilnego obsługuje interesantów w ograniczonej formule i w zmienionych godzinach pracy.

- USC jest czynny, wykonuje swoje zadania, ale z uwagi na absencję części pracowników, w największym stopniu Biura Ewidencji Ludności (dowody osobiste, meldunki), w pierwszej kolejności te najpilniejsze, tj. sporządzanie aktów zgonu, sporządzanie aktów urodzeń, przyjmowanie najpilniejszych oświadczeń niezbędnych do zarejestrowania dziecka, realizuje pilne zlecenia otrzymywane z innych USC z całego kraju w Systemie Rejestrów Państwowych, które są niezbędne do dokonania czynności przez interesantów w tych urzędach – dodaje Gil.

I wyjaśnia, że trudności w dodzwonieniu się do urzędu wynikają z przypisania poszczególnych numerów telefonów do konkretnych osób i osobnych pomieszczeń.

- W celu skontaktowania się z USC najlepiej telefonować pod numer 82 565 22 56. Należy jednak zrozumieć, że numer ten jest obsługiwany przez tego samego pracownika, który jednocześnie obsługuje na bieżąco oczekujących w budynku interesantów dokonujących w/w czynności – wyjaśnia urzędnik i zapewnia, że z poniedziałkiem obsada Urzędu Stanu Cywilnego ma się zwiększyć o kilkoro pracowników, co poprawi efektywność obsługi mieszkańców.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe