Kup kalendarz, pomóż hospicjum

  • 20.11.2020, 10:42
  • AN
Kup kalendarz, pomóż hospicjum Fot. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie
Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wydało ścienny kalendarz na rok 2021. Zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym i prace przygotowawcze do budowy domu hospicjum stacjonarnego w Nowinach koło Chełma.

To już tradycja stowarzyszenia, choć z powodu pandemii dystrybucja kalendarza będzie utrudniona. Zarząd ma nadzieję, że przyjaciele organizacji nie zawiodą.

- Kalendarz pokazuje całoroczną pracę naszego hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej - mówi Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia.

Fundusze na swoją działalność hospicjum pozyskuje z tzw. jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2021 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorych z nowotworami i na wykonanie projektu Domu Hospicjum Stacjonarnego wraz z obiektami towarzyszącymi, takimi jak; dom opieki długoterminowej i dzienny dom opieki wyręczającej w Nowinach koło Chełma.

- Zachęcamy do zakupu tej symbolicznej cegiełki na rzecz naszego hospicjum - dodaje Boniecki. - Kalendarz jest do nabycia m.in. w parafiach oraz w biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie. Pomimo iż hospicjum nie ma kontraktu z NFZ, oferowana opieka jest całkowicie bezpłatna.

- Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie - dodaje Boniecki.

Darowizny na wsparcie opieki hospicyjnej można również wpłacać na konto hospicjum domowego ks. Malinowskiego nr: PKO BP SA Oddział w Chełmie 39 1020 1563 0000 5702 0083 6759, KRS 0000342853.

Przy okazji zarząd stowarzyszenia informuje, że organizacja zmienia swoją siedzibę. Od 1 grudnia biuro hospicjum będzie się mieściło przy ul. Starościńskiej 4 a ( klub ChSM i Estrada Dziecięca).

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe