Chełmscy studenci docenieni

  • 20.11.2020, 09:12
  • AN
Chełmscy studenci docenieni
Podczas zdalnego Forum Uczelni Zawodowych, które odbyło się w ubiegłą niedzielę, wybrano nowe prezydium. Na czele FUZ stanął Kewin Lewicki, jego zastępcą został Mateusz Jołtuch. Obaj panowie studiują w chełmskiej PWSZ.

Kewin Lewicki jest studentem III roku mechaniki i budowy maszyn (specjalizacja pilotaż samolotowy), pełni funkcję przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie. Mateusz Jołtuch studiuje rolnictwo, również na III roku.

Forum Uczelni Zawodowych jest to organizacja pełniąca funkcję doradczą Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Zadaniem FUZ PSRP jest reprezentowanie interesu osób studiujących w sektorze państwowym wobec władzy państwowej na najwyższym szczeblu. Prezydium FUZ PSRP bierze udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych dotyczących studentów oraz w imieniu studentów przedstawia ich propozycje w ministerstwie szkolnictwa wyższego. Organizacja ma za zadanie wspierać projekty studentów na terenie całego kraju oraz inicjować działania na rzecz środowiska studenckiego.

Lewicki jako przewodniczący Forum Uczelni Zawodowych będzie więc reprezentować interesy państwowych szkół zawodowych na arenie ogólnopolskiej w Parlamencie Studentów RP.

- Jako przewodniczący będę m.in. pomagać w rozwiązywaniu doraźnych problemów uczelni jak np. sytuacja podczas COVID, a także zajmować się organizacją zjazdów szkoleniowo-integracyjnych, które pozwolą rozwijać się poprzez cykle szkoleń członkom samorządów studenckich z całego kraju - wyjaśnia swoje nowe zadania Kewin Lewicki.

To wyróżnienie dla chełmskiej uczelni, zwłaszcza że i zastępca przewodniczącego również jest studentem naszego PWSZ.

-  Bez wątpienia umocni to pozycję naszej szkoły na akademickiej mapie Polski - podsumowuje Lewicki.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe