Miasto zrezygnowało z remontów trzech ulic

  • 17.11.2020, 11:32
  • AN
Miasto zrezygnowało z remontów trzech ulic
Ratusz wycofał wnioski o dofinansowanie remontu ulic: Wiercieńskiego, Lubelskiej i Piłsudskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Oznacza to, że mieszkańcy trzech osiedli muszą uzbroić się w cierpliwość.

- Samorząd zamierza aplikować o dofinansowanie tych zadań ze środków zewnętrznych w 2021 roku - zapewnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Rezygnacja, jak tłumaczy Gil, ma związek z realizowanymi obecnie inwestycjami drogowymi.

- W 2020 roku miasto Chełm realizuje rekordową liczbę inwestycji drogowych, w tym przebudowę obejmującego kilka ulic 8-kilometrowego odcinka DK12. Intensywność rewitalizacji infrastruktury drogowej Chełma generuje spore utrudnienia komunikacyjne, dlatego samorząd zdecydował się na odsunięcie w czasie tych przedsięwzięć - tłumaczy. - Należy zapewnić właściwą przepustowość i alternatywne objazdy szczególnie w trakcie realizacji priorytetowego zadania drogowego, jakim jest przebudowa krajowej Dwunastki.

Co ważne w tym kontekście, jak podkreśla Gil, zgodnie z zasadami naboru zadania realizowane z Funduszu Dróg Samorządowych są jednorocznymi z obowiązkiem wykonania i rozliczenia do końca roku budżetowego. W związku z tym nie byłoby możliwości ewentualnego wydłużenia terminu realizacji inwestycji.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe