Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak działa e-skierowanie? Kiedy można je uzyskać?

Obecnie bardzo wiele badań jest dostępnych w ramach świadczeń NFZ jedynie po okazaniu skierowania. Aby je uzyskać, pacjenci muszą umówić się na wizytę do lekarza, który jest uprawniony do wystawiania tego rodzaju dokumentów. Długie oczekiwanie na wizytę działa na niekorzyść pacjenta i może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Jak można przyspieszyć ten proces?
  • 15.01.2024 13:59
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak działa e-skierowanie? Kiedy można je uzyskać?

Rozwiązaniem tego problemu mogą być e-skierowania, czyli skierowania wystawiane online w trakcie teleporady. Takie usługi świadczą lekarze, którzy współpracują z platformą medyczną https://halomed.pl. Uzyskanie e-skierowania nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy, że wypełnisz formularz i opłacisz usługę. Sprawdź, jak to działa w praktyce!

Kiedy można uzyskać skierowanie online?

Skierowanie online jest wypisywane przez lekarza na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem oraz dostarczonej dokumentacji medycznej. Specjalista musi ocenić, czy istnieją wskazania, aby wysłać pacjenta na określone badania. W Halomed możesz uzyskać skierowanie na tomografię, MRI lub RTG. W tym celu należy wypełnić krótki formularz dostępny na portalu, a następnie trzeba poczekać na odpowiedź specjalisty.

Po wypisaniu przez lekarza skierowania online dokument powinien być od razu dostępny w IKP. Do skierowania zostanie przypisany kod, który należy wykorzystać podczas zapisywania się na konkretne badania. Dzwoniąc do placówki medycznej, musisz podać kod skierowania i numer PESEL, a wówczas pracownik rejestracji będzie mógł umówić Cię na pierwszy wolny termin. E-skierowanie to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają utrudniony dostęp do lekarza lub w danym momencie nie mogą wyjść z domu.

E-skierowanie – poznaj jego zalety

Usługi medyczne online mają wiele zalet, które powodują, że coraz więcej osób z nich korzysta. E-skierowania nie można zgubić, ponieważ zostaje trwale zapisane na Internetowym Koncie Pacjenta. Oznacza to, że zawsze będziesz mieć dostęp do kodu oraz dotychczas otrzymanych skierowań, recept lub innych dokumentów medycznych.

 

Kolejną zaletą tego rozwiązania, jest możliwość uzyskania dokumentu bez wychodzenia z domu. W niektórych przypadkach konieczność osobistego stawienia się w gabinecie lekarskim może stanowić dla pacjenta poważną barierę. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy pacjent jest zakażony koronawirusem, ma ograniczoną sprawność ruchową lub cierpi na inne schorzenia, które uniemożliwiają mu wyjście z domu i podróżowanie. Warto podkreślić również, że e-skierowanie można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Na platformie Halomed specjaliści są dostępni od ręki i bardzo szybko reagują na zapytania pacjentów.

 

Przeczytaj również: E-recepta – jak ją uzyskać i jak wykupić leki?

 

Pamiętaj, że decyzję o wystawieniu e-skierowania zawsze podejmuje lekarz. Jeśli medyk będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, to najprawdopodobniej skieruje Cię do Twojej poradni, aby tam lekarz dokładnie Cię zbadał. Jeśli jednak sytuacja będzie jasna, to otrzymasz e-skierowanie i będziesz mógł wygodnie zapisać się na specjalistyczne badania.

--- Artykuł sponsorowany ---