7 września miłośnicy fotografii i sztuki mogli obejrzeć wystawę zatytułowaną „Zapisane w błękicie” w Puszczy - Przestrzeni Kreatywnej w Ksawerowie. Zaprezentowano prace wykonane w historycznej technice cyjanotypii. Jest to XIX-wieczna metoda, która charakteryzuje się tworzeniem obrazów w specyficznej, niepowtarzalnej palecie barw, znanej jako błękit pruski.
Prace zaprezentowało sześciu fotografów: Ewa Joachimowicz, Magdalena Gałecka, Marta Marcy, Beata Kozak, Piotr Janiak, Andrzej Symoniuk.
Fot: Anna Wyczyńska
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze