Gm. Łopiennik Górny. Tak świętowano dożynki 2025! [GALERIA ZDJĘĆ]
15 sierpnia w Łopienniku Nadrzecznym odbyły się Dożynki Gminne 2025. Uroczystości rozpoczęła polowa msza święta w intencji rolników, po której przeszedł barwny korowód dożynkowy z udziałem delegacji wieńcowych, starostów dożynek Katarzyny Szymaniak i Grzegorza Wlizło oraz licznie zgromadzonych gości.
W trakcie uroczystości wręczono odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa” Tadeuszowi Pawelcowi oraz specjalne wyróżnienie Janowi Kowalskiemu. Podczas konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” pierwsze miejsca zdobyły KGW „Nowinianki” z Nowin i KGW Wola Żulińska. Drugie miejsca przyznano KGW Dobryniów nad Wieprzem, KGW „Krzywianki” z Krzywego, KGW Olszanka, KGW Majdan Krzywski, Towarzystwu Przyjaciół Borowicy oraz KGW Łopiennik Dolny. W konkursie na „Najpiękniejszy Ogród w Gminie Łopiennik Górny” zwyciężyła Gabriela Starzyńska, drugie miejsca zajęły Stanisława Starzyńska i Celina Wojciechowska. W „I Turnieju KGW” nagrody rzeczowe otrzymały wszystkie uczestniczące Koła Gospodyń Wiejskich.
fot. Gmina Łopiennik Górny
Napisz komentarz
Komentarze