Gm. Białopole. Święto kwitnącej lipy [GALERIA ZDJĘĆ]
W niedzielę 27 lipca odbył się tradycyjny festyn „Święto kwitnącej lipy". Głównym organizatorem tego święta było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą”, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu.
Wójt Aneta Radomska przypomniała o tym, że organizacja otrzymała tytuł "Zasłużony dla powiatu chełmskiego" i podziękowała za zaangażowanie społeczniczek w rozwój lokalnej społeczności.
Jak co roku goście zostali poczęstowani napojem z lipy oraz pierniczkami w kształcie drzewa.
Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadały zespoły „Borowianki” z Raciborowic – Kolonii oraz „Kapela na 102” z Białopola. Teresa Piotrowska zaprezentowała wiersze zmarłego lokalnego poety Józefa Ciszewskiego. Niecodzienną atrakcją była obecność wojownika z plemienia Wandalów, który poprowadził pokaz strzelania z łuku do tarczy.
źródło: Gmina Białopole
Napisz komentarz
Komentarze