Chełm. Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej [GALERIA ZDJĘĆ]
11 lipca Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się ślubowanie 49 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Rotę ślubowania odczytał komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. Jacek Szcząchor. Błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk Wiesław Kondraciuk.
- Przed Wami trudne wyzwania i duża odpowiedzialność, bo nadrzędnym zadaniem naszej formacji jest ochrona granic Polski, a co za tym idzie całego społeczeństwa polskiego. Wierzę, że podejmujecie się tego wyzwania świadomie. Wierzę również, że dumnie nosząc od tej pory mundur funkcjonariusza, będziecie kierować się najpiękniejszymi wartościami, jakie przyświecają naszej formacji. Godność, honor, poświęcenie, rzetelność – to cechy, które bezsprzecznie powinien mieć każdy z Was i to one powinny już zawsze kierować Waszym postępowaniem – powiedział komendant.
Nowo przyjęci funkcjonariusze SG w najbliższym czasie odbędą szkolenie przygotowujące ich do służby w ośrodku szkoleniowym Straży Granicznej.
Foto: NOSG w Chełmie
Napisz komentarz
Komentarze