Wernisaż prac poplenerowych „Żółte w zielonym – rzecz o Lubelskim Bursztynie” [GALERIA ZDJĘĆ]
W Galerii OWIK w Uhrze odbył się wyjątkowy wernisaż prac poplenerowych „Żółte w zielonym – rzecz o Lubelskim Bursztynie”, będący efektem twórczej pracy artystów, zainspirowanych lokalnym dziedzictwem i przyrodą regionu. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów 25-lecia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Wernisaż miał charakter otwarty - odwiedzający mieli nie tylko okazję obejrzeć dzieła, ale również porozmawiać z autorami i lepiej poznać proces twórczy. Spotkanie wzbogaciły lokalne smaki, o które zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rożdżałowie, serwując regionalne przysmaki. Głównym partnerem wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) Oddział terenowy Lublinie, promujący świadome wybory konsumenckie w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kupuj świadomie", zachęcając do wspierania lokalnych producentów i rolników.
Foto: PANS Facebook
Napisz komentarz
Komentarze