4. rocznica nadania patrona miastu Krasnystaw [GALERIA ZDJĘĆ]
W Krasnymstawie uczczono 4. rocznicę ustanowienia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego patronem miasta. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed tablicą pamięci. W uroczystości wzięły udział przedstawicielki samorządu i członkini Stowarzyszenia Ku Dobru. Następnie odbyła się msza św. w intencji mieszkańców, odprawiona przez ks. dziekana Jarosława Wójcika.
Bł. ks. Pisarski – męczennik i symbol niezłomnej wiary – został oficjalnym patronem Krasnegostawu w 2019 roku. W mieście funkcjonuje także szlak „Droga życia Bł. ks. Zygmunta Pisarskiego”, upamiętniający miejsca związane z jego życiem i działalnością.
fot. Miasto Krasnystaw
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze