Gm. Łopiennik Górny. Uroczyste "Zielone Świątki" [GALERIA ZDJĘĆ]
7 czerwca w gminie Łopiennik Górny odbyły się tradycyjne Zielone Świątki, zorganizowane przez KGW Dobryniów nad Wieprzem oraz Stowarzyszenie „KRASKA”, we współpracy z GOK Łopiennik Górny. Uroczystość rozpoczął barwny obrzęd zielonoświątkowy z udziałem członkiń KGW, dzieci i Kapeli FajnyBand. Korowód powitał wójt gminy Artur Sawa z małżonką. Po części oficjalnej uczestnicy ruszyli w przejażdżkę przystrojonymi przyczepami i zaprzęgiem konnym ze stadniny „Pszczółka”, a towarzyszyły im śpiewy i piękne widoki. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne biesiadowanie przy lokalnych potrawach.
fot. Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze