Wędkarz śmigłowcem LPR zabrany do szpitala. Łowił z łódki na Jeziorze Wytyckim [ZDJĘCIA]
Do poważnego zdarzenia doszło w sobotę, 24 maja, po godzinie 18:00 na Jeziorze Wytyckim w gminie Urszulin. Podczas wędkowania na łódce zasłabł mężczyzna. Zabrano go do szpitala z podejrzeniem zawału serca.
Służby otrzymały zgłoszenie o godz. 18.20. Na miejsce natychmiast zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Włodawie oraz druhów z OSP Urszulin. W akcji uczestniczył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował w pobliżu jeziora.
Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, pacjent został przekazany przez załogę karetki ratownikom z helikoptera LPR, który przetransportował go do szpitala w Lublinie.
Fot: ODP Urszulin/Gabryś
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze