Obchody 34. rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej [GALERIA ZDJĘĆ]
W czwartek (22 maja) w Lublinie odbyły się uroczystości 34. rocznicy powołania Straży Granicznej. Zorganizowano je na dziedzińcu lubelskiego zamku.
Obchody Święta SG w Lublinie, poprzedziła odprawa z ministrem SWiA Tomaszem Siemoniakiem, zorganizowana w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Głównym tematem posiedzenia było bezpieczeństwo w województwie lubelskim. Główne uroczystości rozpoczęła msza święta w Archikatedrze Lubelskiej, zaś kolejnym punktem tegorocznych obchodów święta SG był uroczysty apel na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Podczas apelu miało miejsce wręczenie odznaczeń, wyróżnień i aktów mianowani na wyższe stopnie służbowe. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej odznaczonych zostało 29 osób, Medalem za Długoletnią Służbę – 21 osób, Odznaką Straży Granicznej – 30 osób oraz Odznaką Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 16 osób. W Nadbużańskim Oddziale SG na wyższy stopień służbowy awansowało łącznie: 24 funkcjonariuszy w korpusie oficerów, 70 funkcjonariuszy w korpusie chorążych, 255 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów.
Natomiast w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.
Fot: NOSG w Chełmie
Napisz komentarz
Komentarze