Gm. Izbica. Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach [GALERIA ZDJĘĆ]
11 maja w Wirkowicach, w gminie Izbica, odbyły się uroczyste obchody 1000-lecia Korony Polskiej. Było to wyjątkowe, patriotyczne wydarzenie, upamiętniające koronację Bolesława Chrobrego na pierwszego Króla Polski. Wydarzenie zgromadziło licznie mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości.
- Wirkowice są jedną z nielicznych wsi (a być może jedyną), które podjęły się organizacji obchodów 1000-lecia Korony Polskiej. Inicjatywa obchodów wyszła od mieszkańców wsi, którzy chcieli wyrazić swą wielką radość i dumę, że nasze państwo tysiąc lat temu stało się królestwem - przyznaje jedna z organizatorek, Małgorzata Góra-Dubiela.
fot. organizatorzy
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze