Krasnystaw. Tradycyjna Majówka z Karpiem [GALERIA ZDJĘĆ]
To była Tradycyjna Majówka z Karpiem przy Dworku Starościńskim w Krasnymstawie, podczas której koła gospodyń wiejskich z powiatu krasnostawskiego stanęły do rywalizacji na najsmaczniejsze danie z karpia.
Jury: burmistrz Daniel Miciuła, zastępca burmistrza Monika Sawa, Marek Piwko z CIS Krasnystaw, wyłoniło zwycięzców: 1. KGW Brzeziny, 2. KGW Orchowianki i 3. KGW Zażółkiew. Wyróżnienia otrzymali: KGW Borów, KGW Sawi Swoi Zastawie Kolonia i Łany, KGW Swojaki Tarzymiechy Trzecie, KGW Poperczyn, KGW Górzanie.
Podczas imprezy 𝗟𝘂𝗰𝗷𝗮𝗻𝗖𝗶𝗺𝗲𝗸𝗶 i 𝗝𝗮𝗻𝗛𝗲𝗻𝗿𝘆𝗸𝗖𝗶𝗰𝗵𝗼𝘀𝘇 zostali uhonorowani Medalami 550-lecia Województwa Lubelskiego, które wręczył członek zarządu województwa Marcin Szewczak.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. starosta krasnostawski Janusz Szpak, wójt gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk, sekretarz miasta Renata Stangryciuk, przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Marcin Wilkołazki i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw.
Podczas majówki odbyła się premiera piosenki o Kraszczadach (autor: Zbigniew Mazurek, wykonanie: Sami Swoi) oraz wspólny polonez. Były też koncerty zespołów: Amicus, Biesiada, Srebrzysty Wrzos, Jesienne Promyki, Cukrowniacy, Kraszczady Orchestra, Uroczysko, Siedliszczanki, Sami Swoi.
A wieczorem można było się wychillować przy grillu z DJ-em House of Culture.
Fot. i info: Miasto Krasnystaw
Napisz komentarz
Komentarze