Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Włodawy [GALERIA ZDJĘĆ]
Organizatorem ulicznych jasełek było Stowarzyszenie Chrześcijańsko-Patriotyczne we Włodawie, przy aktywnym udziale szkół i obu włodawskich parafii, a także członków Zarządu Powiatu we Włodawie: wicestarosty Piotra Gorgola i Wiesława Holaczuka – członka zarządu.
Kolorowy korowód w święto Trzech Króli wędrował trasą wiodącą od kościoła pw. św. Ludwika, ale po raz pierwszy ulicami: 11 Listopada, Piłsudskiego, Reymonta, Jan Pawła II i Korolowską do kaplicy kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Orszak zatrzymywał się po drodze, przedstawiając ewangeliczne motywy. Zagrała przede wszystkim młodzież włodawskich szkół. Świętą Rodziną byli państwo Gorgolowie. Scenę finałową odegrano w kaplicy kościoła pw. NSJ.
fot: Powiat Włodawski
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze