Gm. Wierzbica. Sołecki opłatek w Wólce Tarnowskiej [GALERIA ZDJĘĆ]
Pierwszy sołecki opłatek był okazją do złożenia życzeń, śpiewania kolęd, zapomnianych pastorałek i wspólnego biesiadowania. Nowy sołtys Łukasz Zieliński oraz radni Wiktor Deniszczuk i Jacek Jakubiec podziękowali Helenie Mazurek za 17 lat „sołtysowania” w Wólce Tarnowskiej.
To oni zorganizowali przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców. Natomiast panie z KGW Staszyce, Wólka Tarnowska, Chylin i Wygoda przygotowały wykwintną kolację. Kolędy zaśpiewali - Zespół Sąsiedzi ze Staszyc oraz Oliwia Franus ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. W spotkaniu uczestniczył ks. Ryszard Dębowski z Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Syczynie. Perełką spotkania były pastorałki zaśpiewane przez jedną z najstarszych mieszkanek Wólki Tarnowskiej panią Władysławę Guz. Nikt z zebranych ich nie znał.
- Te pastorałki śpiewał mój tato, który nauczył mnie i śpiewać, i modlić się, i pracować - mówiła seniorka.
Spotkanie poprowadził Wiktor Deniszczuk, który podziękował za obecność i wsparcie organizacji wydarzenia .
Napisz komentarz
Komentarze