Chełm. Upamiętnili ofiary stanu wojennego [GALERIA ZDJĘĆ]
W piątek (13 grudnia) w Chełmie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary stanu wojennego. Obchody rozpoczęła msza święta w Bazylice NNMP, po której uczestnicy złożyli wieńce i wiązanki przy krzyżu poświęconym bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, zamordowanemu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w 1984 roku. Następnie delegacje udały się pod Zakład Karny, gdzie złożono kwiaty przy tablicy upamiętniającej internowanych działaczy Solidarności z Chełma.
Stan wojenny, wprowadzony 13 grudnia 1981 roku, trwał do 22 lipca 1983 roku. W jego wyniku internowano ponad 10 tysięcy osób związanych z Solidarnością, a około 40 osób straciło życie.
Fot. UM Chełm
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze