Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:01
Reklama

Gmina Żmudź

Mieszkańcy upomnieli się o pomoc
Mieszkańcy upomnieli się o pomoc

Nawałnica, która przeszła przed ponad miesiącem przez Żmudź, Roztokę, Klesztów i Ksawerów, zniszczyła kilka domów i kilkadziesiąt budynków gospodarczych. Niektórzy poszkodowani rolnicy mają żal do gminy, że nie otrzymali pomocy na czas, by odbudować zerwane dachy. O żywiole i jego skutkach opowiedzieli przed kamerami programu Interwencja telewizji Polsat.

17.07.2020 08:01
Polował na sarny, grożąc bronią myśliwemu
Polował na sarny, grożąc bronią myśliwemu

Policjanci zatrzymali 40-latka z gminy Żmudź, który w piątek (15 maja) wieczorem w lesie próbował kłusować sarny, a następnie groził pozbawieniem życia napotkanej tam osobie jeśli powiadomi policję. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli karabinek pneumatyczny, którym najprawdopodobniej się posługiwał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został też doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

17.05.2020 13:41
Na kwarantannie wyszli na spacer. Zatrzymała ich policja
Na kwarantannie wyszli na spacer. Zatrzymała ich policja

Poważne konsekwencje grożą parze, która w piątek (3 kwietnia) wybrała się na spacer w gminie Żmudź. Jak się okazało, oboje objęci są kwarantanną, której warunki złamali. Odpowiedzą też za wykroczenia związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz inne, które wynikły w związku z interwencją.

04.04.2020 09:27    2
Sąsiedzka interwencja
Sąsiedzka interwencja

W Stanisławowie starsza kobieta żyje w warunkach urągających ludzkiej godności. W jej domu panuje wilgoć, jest brudno, a na dodatek strasznie śmierdzi – zaalarmowali nas mieszkańcy gminy. - To nieprawda. Oczywiście budynek wymaga remontu, ale robaków tutaj nie ma – mówi pan Mariusz, wnuk starszej kobiety, oprowadzając nas po domu.

01.02.2020 07:00
Odurzał się gazem, mógł rozsadzić budynek
Odurzał się gazem, mógł rozsadzić budynek

Odurzał się gazem, mógł rozsadzić budynek Za narażenia utraty życia lub powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mieszkańców wielorodzinnego budynku odpowie 29-letni mieszkaniec gminy Żmudź. Mężczyzna, najprawdopodobniej chcąc się odurzyć, ulatniał gaz z butli z gazem podłączonej do kuchenki gazowej. W poniedziałek (6 stycznia) został doprowadzony do prokuratury, gdzie orzeczono wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

07.01.2020 12:25
Skatowali łomem kolegę
Skatowali łomem kolegę

Dwóch braci strażaków zsiądzie na ławie oskarżonych za brutalne pobicie znajomego. Podczas bójki kopali go i tłukli metalowym łomem. Poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Na OIOM-ie walczył o życie.

30.12.2020 09:04
Studnie wyschły. Trzeba łapać deszczówkę
Studnie wyschły. Trzeba łapać deszczówkę

Mieszkańcy trzech gospodarstw w Syczowie proszą gminę o podłączenie do ich domów wodociągu. Sprawa jest pilna, bo w studniach nie ma wody.

25.12.2019 08:10    1
Bliski śmierci pies został odebrany właścicielowi. Na ratunek zwierzętom! [ZDJĘCIA]
Bliski śmierci pies został odebrany właścicielowi. Na ratunek zwierzętom! [ZDJĘCIA]

Dzikie zwierzęta, którym zagraża człowiek. Psy na krótkim łańcuchu, bez budy, chore i opuszczone. Niektórzy ludzie nie stają się lepsi, gdy zbliża się czas świąteczny. Czasem jest wręcz odwrotnie.

19.12.2019 12:58
Telewizja kibicuje nowej sołtysce
Telewizja kibicuje nowej sołtysce

"Warszawka" jej nie kręci. Woli wolność na wsi i swoje krówki. Magda Zając, uczestniczka poprzedniej edycji Big Brothera, znowu gościła w telewizji. A to dzięki temu, że wieś Roztoka, gdzie mieszka, wybrała ją na sołtysa.

10.12.2019 20:37    1
Gm. Żmudź: Sołtyska prosto z Big Brothera
Gm. Żmudź: Sołtyska prosto z Big Brothera

Magda Zając została nowym sołtysem Roztoki. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego niedawno sołtysa, który trafił do aresztu w czerwcu, podejrzany o brutalne pobicie człowieka.

27.11.2019 15:03    3    3
Roztoka oceni występek sołtysa
Roztoka oceni występek sołtysa

Wiele wskazuje na to, że Roztoka będzie miała nowego sołtysa. Od czerwca obecny sołtys wsi przebywa w areszcie, gdzie trafił razem ze swoim bratem. Obaj są podejrzani o brutalne pobicie człowieka. Nie tylko mieszkańcy są zdecydowani na zmianę lokalnej władzy. Roszady czekają także OSP w Roztoce, gdzie obaj sprawcy pełnili ważne funkcje.

05.11.2019 12:53    1    1
Region: Magda z Domu Wielkiego Brata rozkręca imprezę
Region: Magda z Domu Wielkiego Brata rozkręca imprezę

To niepowtarzalna okazja, by spotkać mieszkańców Domu Wielkiego Brata z pierwszej, tegorocznej edycji programu. Przyjadą na Chełmszczyznę na zaproszenie Magdy Zając z Roztoki w gminie Żmudź. Wiemy, jak można zdobyć zaproszenie na jej "Sztachet Party".

03.10.2019 13:37
Gm. Żmudź: Senderski w niezgodzie z wójt Niezgodą
Gm. Żmudź: Senderski w niezgodzie z wójt Niezgodą

Były wiceprzewodniczący rady gminy Żmudź Jerzy Senderski chce dyktować wójt Niezgodzie, jaką ma prowadzić politykę. Na jego wniosek na następną sesję do gminy ma być zaproszony wicestarosta Jerzy Kwiatkowski z PiS.

02.10.2019 19:40    6
Magdalena Zając to nie Magda z Big Brothera
Magdalena Zając to nie Magda z Big Brothera

Koalicja Obywatelska wystawiła do wyborów w okręgu nr 7 na pozycji 11 Magdalenę Zając. - Ludzie piszą, dzwonią czemu nic nie mówię, że startuję. A to przecież nie ja! - mówi Magda Zając z Roztoki w gminie Żmudź, uczestniczka z Big Brothera poprzedniej edycji. Jeden z portali internetowych posłużył się nawet jej życiorysem, prezentując kandydatkę na posła.

26.09.2019 10:48    2
Gm. Żmudź: Roztoka nie chce sołtysa bandyty
Gm. Żmudź: Roztoka nie chce sołtysa bandyty

17 mieszkańców wsi Roztoka podpisało się pod wnioskiem o odwołanie dotychczasowego sołtysa. Trudno uwierzyć, że tak długo z tym czekali. Ich sołtys od czerwca siedzi w areszcie. Odpowie przed sądem za udział w bójce i skatowanie łomem człowieka.

26.09.2019 10:28    3
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
KOMENTARZE
Autor komentarza: XxxTreść komentarza: Długie włosy ?🤔Data dodania komentarza: 11.08.2022, 13:51Źródło komentarza: Krasnostawianin zaginął w Pruszkowie. Gdzie jest Arkadiusz Naklicki?Autor komentarza: MisTreść komentarza: Obowiazkiem MATKI jest pilnowac gowniaka. Teren jest ogrodzony i sa stosowne znaki. Moze jeszcze policje postawic zeby nikt tam nie wszedl? Idz byc madry gdzie indziejData dodania komentarza: 11.08.2022, 13:35Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!
Reklama
Reklama