Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:10
Reklama

Wymachiwał maczetą i groził, że zabije

Sceny jak z gangsterskiego filmu rozegrały się w niedzielne popołudnie w Okunince. Agresywny mężczyzna najpierw zaatakował maczetą mieszkańca Włodawy, potem groził śmiercią policjantom, którzy próbowali go zatrzymać.
Wymachiwał maczetą i groził, że zabije

W niedzielę (16 sierpnia) po godzinie 15 wracający z rodziną z Okuninki mieszkaniec Włodawy, na trasie do Orchówka, dostrzegł, że za nim pędzi ford galaxy. Auto przykuło jego uwagę, bo kierowca miał spore problemy z utrzymaniem toru jazdy. Mieszkaniec Włodawy podejrzewał, że kierowca forda może być nietrzeźwy. Zdecydował, że spróbuje go zatrzymać, aby nie doprowadził do jakiejś tragedii na drodze. W międzyczasie zadzwonił na policję, informując o swoich podejrzeniach.

Kierowca forda zorientował się, że coś jest nie tak. Gwałtownie przyspieszył, wyprzedził włodawianina i to on zajechał mu drogę. Po chwili wysiadł z auta, trzymając w dłoni maczetę i zaczął nią wymachiwać. Straszył, że mieszkańca Włodawy zabije. Na szczęście na groźbach się skończyło. Krewki kierowca po chwili wsiadł do forda i odjechał w kierunku Okuninki.

Dyżurny skierował do akcji policjantów z oddziału prewencji w Lublinie, którzy tego dnia pełnili służbę nad Jeziorem Białym. Funkcjonariusze już po kilkunastu minutach ustalili, kim jest podejrzany i przyjechali na jego posesję. Okazało się, że to 54-letni mieszkaniec gminy Włodawa, dobrze znany włodawskim policjantom, wielokrotnie notowany za różne wyczyny. Jego zatrzymanie nie było jednak łatwe. Mundurowi sporo się natrudzili, bo był wulgarny, szarpał się, a nawet groził, że ich zabije albo w najlepszym przypadku zwolni z pracy, jeżeli nie odstąpią od wykonywania czynności służbowych.

- Podczas przeszukania jego posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli maczetę. Okazało się, że mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu. Poddany badaniu alkomatem wydmuchał prawie dwa promile. Pobrano mu także krew do badań. Śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia policjantów i grożenie im. Policjanci wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 54-latka – relacjonuje sierż.szt. Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Krewkiemu mieszkańcowi gminy Włodawa za tę akcję grozi tylko do trzech lat pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama