Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Chełmiś zachęcał do rozmowy

Przez pierwsze dwa dni ubiegłego tygodnia na placu Łuczkowskiego trwały konsultacje społeczne. Urzędnicy spotkali się z mieszkańcami, by porozmawiać o Nowej Ścieżce Rozwoju Miasta. Swoimi spostrzeżeniami dzielili się też turyści, którzy coraz tłumniej przybywają do naszego miasta. Magnesem przyciągającym do rozmowy bez wątpienia był towarzyszący urzędnikom Chełmiś.
Chełmiś zachęcał do rozmowy

Co trzeba zmienić w Chełmie, by żyło się nam lepiej? Chełmianie sygnalizowali między innymi konieczność poprawy estetyki miasta, zwiększenie ilości ogólnomiejskich placów zabaw, wkomponowanie w miejską przestrzeń duszków jako atrakcji. Ich zdaniem - co potwierdzili turyści - brak jest czytelnego oznaczenia szlaków turystycznych i interesujących broszur informacyjnych. Przydałaby się też reklama naszych podziemi kredowych przy wjazdach do miasta.

Osoby biorące udział w konsultacjach sugerowali również zwiększenie oferty kulturalnej, a także powierzchni biurowych.

Wszystkie pomysły, którymi mieszkańcy dzielili się zarówno podczas konsultacji na placu, jak i przez internet są na bieżąco katalogowane na stronie poświęconej projektowi Zielone Miasto Chełm: www.zielonemiasto.umchelm.pl.

– Przed nami już tylko ostatnie dwa spotkania i finalizujące konsultacje warsztaty. Każdy może się zapoznać z opracowaną przez nas diagnozą miasta, a następnie włączyć w ostatni etap tworzenia Nowej Ścieżki Rozwoju – zachęca koordynujący przedsięwzięcie Zielone Miasto Chełm Mariusz Rudzki z gabinetu prezydenta.

11 sierpnia, w godzinach 15-170 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej zostaną podsumowane propozycje związane ze wspieraniem przedsiębiorczości, a mieszkańcy będą mieli okazję, by przedstawić swoje uwagi, sugestie i pomysły dotyczące tego tematu. 3 sierpnia w tych samych godzinach i tym samym miejscu zaprezentowane zostaną wyniki dotychczasowych konsultacji, a także pomysły chełmian na inwestycje i przedsięwzięcia z zakresu m.in. turystyki, kultury, ochrony środowiska, smart-city czy też spędzania wolnego czasu w mieście.

Z uwagi na obecną sytuację, liczba miejsc jest ograniczona (do 50 osób), a uczestnicy są zobowiązani do nałożenia maseczek ochronnych. Chęć udziału należy zgłosić na adres e-mail [email protected] lub kontaktując się telefonicznie pod numerem 82 565 38 22.

Zwieńczeniem konsultacji będą warsztaty zorganizowane pod koniec sierpnia, w trakcie których przygotowane zostaną finalne wersje wskazanych przez mieszkańców propozycji do katalogu zmian. Do tego czasu pomysły do Nowej Ścieżki Rozwoju można zgłaszać jeszcze w tradycyjnej formie, wypełniając formularz dostępny w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Jest o co walczyć, bo na realizację tych projektów samorząd może otrzymać nawet 40 mln zł z programu Rozwój Lokalny w ramach funduszy norweskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama