Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:54
Reklama

Nie pozwólmy Ignasiowi odejść

Caritas Diecezji Siedleckiej włączyła się w zbiórkę pieniędzy na leczenie 4-letniego Ignasia Szpyrki z Woli Uhruskiej. Uruchomiła specjalne subkonto, na które zbiera fundusze na operację chłopczyka i późniejszą rehabilitację.
Nie pozwólmy Ignasiowi odejść

Walka rodziny z Woli Uhruskiej o życie dziecka zaczęła się w grudniu 2015 r., kiedy pani Agnieszka była w ciąży. Tuż przed Bożym Narodzeniem pojechała na badania prenatalne. Wynik wprawił rodziców w osłupienie.

- W drodze do domu towarzyszyła nam cisza pełna strachu i niedowierzania. W głowach mieliśmy tylko jedno pytanie: Co teraz...? - wspomina mama Ignasia. - Diagnozę potwierdziły kolejne badania. Okazało się, że nasz nienarodzony synek ma bardzo ciężką wadę serca. Trafiłam pod opiekę dr Joanny Szymkiewicz - Dangel. Zapewniała, że dzieci, które rodzą się z tak poważnymi schorzeniami są leczone i żyją. Otrzymaliśmy nadzieję i siłę do walki.

Ignacy urodził się 18 czerwca 2016 r. w szpitalu klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie i trafił na leczenie w Centrum Zdrowia Dziecka. Został podłączony do aparatury z lekiem utrzymującym go przy życiu. Czekała go operacja rekonstrukcji serca, ale stan zdrowia nie pozwalał na jej przeprowadzenie w pierwszym terminie. 23 sierpnia podjął się jej dopiero dr Andrzej Kansy wraz ze swoim zespołem. Postawili wszystko na jedną kartę.

- Wola życia, jaką wykazał się nasz syn, zadziwiła nawet personel medyczny - mówią Agnieszka i Artur Szpyrka, rodzice Ignasia. - Po czterech miesiącach pobytu w Warszawie wróciliśmy do domu, z odczuciem jakby nasz syn narodził się na nowo. W 2017 r. przeszedł drugą operację - dwukierunkowe zespolenie Glenna, i od tamtego czasu rozwija się dobrze. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim za pomoc. Ale ten najważniejszy zabieg jest dopiero przed nim. Od niego zależy życie Ignasia.

Przeprowadzenia operacji podjął się kardiochirurg prof. Edward Malec z Kliniki Uniwersyteckiej w Münster w Niemczech. Operacja musi odbyć się jeszcze w tym roku. Jest jednak bardzo kosztowna,a  rodziców chłopca na nią nie stać. Potrzeba 180 tys. zł. Pomoc w zebraniu pieniędzy zadeklarowała Caritas Diecezji Siedleckiej. W tym celu utworzyła specjalne subkonto. Każdy, kto zechce wesprzeć Ignacego Szpyrkę, może wpłacić pieniądze na konto: Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: "49313 – Szpyrka Ignacy" lub przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z powyższym dopiskiem).

Już wcześniej konto dla chłopca utworzyła Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej na nr 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 z dopiskiem ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Zbiórka jest ponadto prowadzona za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/serceIgnasia. Na rzecz Ignacego można również przekazać 1 proc. podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać KRS 0000266644, a w informacjach dodatkowych wpisać ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Darowizny przyjmuje również Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis - nr konta to 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 (w tytule przelewu należy wpisać Ignacy Szpyrka). Liczy się każda złotówka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama