Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie pozwólmy Ignasiowi odejść

Caritas Diecezji Siedleckiej włączyła się w zbiórkę pieniędzy na leczenie 4-letniego Ignasia Szpyrki z Woli Uhruskiej. Uruchomiła specjalne subkonto, na które zbiera fundusze na operację chłopczyka i późniejszą rehabilitację.
Nie pozwólmy Ignasiowi odejść

Walka rodziny z Woli Uhruskiej o życie dziecka zaczęła się w grudniu 2015 r., kiedy pani Agnieszka była w ciąży. Tuż przed Bożym Narodzeniem pojechała na badania prenatalne. Wynik wprawił rodziców w osłupienie.

- W drodze do domu towarzyszyła nam cisza pełna strachu i niedowierzania. W głowach mieliśmy tylko jedno pytanie: Co teraz...? - wspomina mama Ignasia. - Diagnozę potwierdziły kolejne badania. Okazało się, że nasz nienarodzony synek ma bardzo ciężką wadę serca. Trafiłam pod opiekę dr Joanny Szymkiewicz - Dangel. Zapewniała, że dzieci, które rodzą się z tak poważnymi schorzeniami są leczone i żyją. Otrzymaliśmy nadzieję i siłę do walki.

Ignacy urodził się 18 czerwca 2016 r. w szpitalu klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie i trafił na leczenie w Centrum Zdrowia Dziecka. Został podłączony do aparatury z lekiem utrzymującym go przy życiu. Czekała go operacja rekonstrukcji serca, ale stan zdrowia nie pozwalał na jej przeprowadzenie w pierwszym terminie. 23 sierpnia podjął się jej dopiero dr Andrzej Kansy wraz ze swoim zespołem. Postawili wszystko na jedną kartę.

- Wola życia, jaką wykazał się nasz syn, zadziwiła nawet personel medyczny - mówią Agnieszka i Artur Szpyrka, rodzice Ignasia. - Po czterech miesiącach pobytu w Warszawie wróciliśmy do domu, z odczuciem jakby nasz syn narodził się na nowo. W 2017 r. przeszedł drugą operację - dwukierunkowe zespolenie Glenna, i od tamtego czasu rozwija się dobrze. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim za pomoc. Ale ten najważniejszy zabieg jest dopiero przed nim. Od niego zależy życie Ignasia.

Przeprowadzenia operacji podjął się kardiochirurg prof. Edward Malec z Kliniki Uniwersyteckiej w Münster w Niemczech. Operacja musi odbyć się jeszcze w tym roku. Jest jednak bardzo kosztowna,a  rodziców chłopca na nią nie stać. Potrzeba 180 tys. zł. Pomoc w zebraniu pieniędzy zadeklarowała Caritas Diecezji Siedleckiej. W tym celu utworzyła specjalne subkonto. Każdy, kto zechce wesprzeć Ignacego Szpyrkę, może wpłacić pieniądze na konto: Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: "49313 – Szpyrka Ignacy" lub przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z powyższym dopiskiem).

Już wcześniej konto dla chłopca utworzyła Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej na nr 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 z dopiskiem ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Zbiórka jest ponadto prowadzona za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/serceIgnasia. Na rzecz Ignacego można również przekazać 1 proc. podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać KRS 0000266644, a w informacjach dodatkowych wpisać ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Darowizny przyjmuje również Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis - nr konta to 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 (w tytule przelewu należy wpisać Ignacy Szpyrka). Liczy się każda złotówka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama