Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Jak finansować studia

W najtańszych kredytach w Polsce zaszło sporo zmian dzięki rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze stycznia 2019 roku. Mowa oczywiście o kredytach studenckich których warunku są niezwykle korzystne dla każdego studenta oraz doktoranta potrzebującego środków na ukończenie edukacji.
Jak finansować studia

Kredyt studencki?

Jest to pożyczka wypłaca studentowi lub doktorantowi ratalnie przez cały okres studiów z pominięciem okresu wakacyjnego. W chwili obecnej podstawowa kwota, którą dostaje student wynosi 600 złotych jednak w każdej chwili można starać się o jej obniżenie (400zł) lub podwyższenie (800zł lub 1000 zł).

Dlaczego kredyt studencki jest tak wyjątkowy?

Kredyt jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej która obecnie wynosi 1,20, odsetki są naliczane dopiero dwa lata po zakończeniu nauczania w wysokości połowy stopy redyskontowej weksli NBP który obecnie wynosi 0,875% czyli znacznie niżej niż przy jakimkolwiek innym kredycie. Dodatkowo spłatę zadłużenia rozpoczynamy dopiero dwa lata po ukończeniu studiów wyższych lub doktoranckich.

Jakie warunki muszę spełnić?

Oczywiście o kredyt studencki mogą ubiegać się jedynie studenci oraz doktoranci którzy edukację rozpoczęli do momentu ukończenia 25 roku. Wymagane też jest posiadanie poręczyciela, zazwyczaj członka najbliższej rodziny. Oczywiście, tak jak za każdym razem, kiedy wspiera nas Państwo istnieje kryterium dochodu, które w tym wypadku wynosi 2500 złotych netto na osobę w rodzinie.

Jak ubiegać się o kredyt?

Wymagane jest wypełnienie i dostarczenie dokumentów takich jak:

- Potwierdzenie dochodów w rodzinie studenta,

- Zaświadczenie szkoły wyższej potwierdzające status studenta/ doktoranta lub dokument potwierdzający udział w rekrutacji na studia,

- Dokumenty poświadczające zdolność kredytową osoby poręczającej w kredycie. Informację o wszystkich wymaganych zaświadczeniach uzyskamy w danym banku.

Obecne rozporządzenie ze stycznia 2019 roku umożliwiło ubieganie się o kredyt w dowolnym przez nas terminie. Należy pamiętać, że bank ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku.

Dlaczego oprocentowanie jest tak niskie?

Banki obecnie udzielające kredytów studenckich, czyli: PKO Bank Polski S.A., PEKAO S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz SGB Bank S.A. posiadają umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego który pokrywa znaczną część oprocentowania.

Bycie prymusem się opłaca!

Kredyt studencki pokazuje, że bycie wśród najlepszych absolwentów pozwala sporo zaoszczędzić. Jeśli znajdziesz się w grupie najwybitniejszych osób, które ukończyły uczelnię w danym roczniku ustawodawca przewidział dla Ciebie możliwość umorzenia części zobowiązania:

- 50% jeśli ukończysz studia lub kształcenie w szkole doktorskiej w grupie do 1%

- 35% jeśli ukończysz studia lub kształcenie w szkole doktorskiej w grupie 1,01% do 5%

- 20% jeśli ukończysz studia lub kształcenie w szkole doktorskiej w grupie 5,01% do 10%

Wystarczy, że wypełnisz wniosek i złożysz go wraz z wymaganymi zaświadczeniami w banku, który udzielił Ci kredytu.

Czy opłaca się wziąć kredyt studencki?

Jeśli masz szansę na uzyskanie kredytu to ZDECYDOWANIE TAK! Jest to najtańszy kredyt na rynku z warunkami dużo bardziej preferencyjnymi niż jakikolwiek inny. Możesz dzięki niemu podratować swoje finanse w trakcie nauki. Należy pamiętać też, że kredyt studencki nie jest zaciągnięty na konkretny cel a co za tym idzie możesz zainwestować uzyskiwany przez ten czas kapitał pomnażając go. Będziesz miał dzięki temu okazję pokryć bardzo niskie koszty kredytu jak i zdobyć pieniądze na wyzwania czekające Cię na drodze absolwenta. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak inwestować odwiedź dział Inwestycji i zobacz w co inwestuje Rekin Finansów. Oczywiście jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz pieniędzy na już, możesz skorzystać z pożyczek gotówkowych udzielanych nawet osobom z niską zdolnością kredytową. By znaleźć najlepszą pożyczkę dla siebie koniecznie sprawdź.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama