Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here
Reklama baner reklamowy

Pierwsze koty za płoty | Super Tydzień

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas ósmych szkół podstawowych zdawali pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. Przystąpiło do niego w naszym mieście 504 uczniów. W Chełmie, mimo strajku nauczycieli, przebiegał bez zakłóceń.
Pierwsze koty za płoty | Super Tydzień

- Z naszych informacji wynika, że egzaminy ośmioklasistów przebiegły we wszystkich szkołach podstawowych zgodnie z procedurami. Żaden z dyrektorów nie zgłaszał jakichkolwiek problemów, w tym ze skompletowaniem komisji - informuje Wioletta Bielecka z zespołu prasowego urzędu miasta.

Egzamin ósmoklasisty jest od tego roku szkolnego obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki powinien uzyskać, dlatego nie można go "oblać".

W tym roku, podobnie jak w dwóch kolejnych, ósmoklasista będzie pisał sprawdzian z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Od roku 2022 będzie zdawał egzamin z czterech przedmiotów obowiązkowych. Do wyboru będą: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Warto wiedzieć, że uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w pierwszym terminie, może zdawać w czerwcu.‎

- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni. Pierwszego dnia uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut, drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut, i trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego - wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Mandzińska.

Tegoroczny egzamin był różnie oceniany przez ósmoklasistów. Zdecydowanie najłatwiejszy był test z języka polskiego.

- Uczniowie wychodzili z sali zadowoleni. Formy pisemne ćwiczone były długo, więc z napisaniem pracy nie było większych problemów - mówi Mandzińska. - Nieco gorzej wypadła matematyka, zadania zamknięte były, według uczniów, trudniejsze niż otwarte. Jeśli chodzi o język - u nas głównie angielski - to opinie na temat stopnia trudności były podzielone.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: Ja mam aż dwa tytuły wykonawcze i komornik mówi że nie ma szans odzyskać pieniędzy.Umowę miałem podpisaną u notariusza ,o zgrozo najem okazjonalny.Prawo w polsce jest chore ,dlatego.lepiej sprzedać.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 21:23Źródło komentarza: Chełm. Koszmarne wspomnienie po lokatorach...Autor komentarza: Sobibór widziałTreść komentarza: I rozwiązać kwestie prawne w tej gminie, czyli być może gminę, ale z pewnością siedzibę.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 21:17Źródło komentarza: Gm. Wola Uhruska. Jacek Kozyra pokonał Mirosława KoniecznegoAutor komentarza: NauczycielTreść komentarza: Uprawnienia kompensacyjne!? Śmieszne, osoba, która idzie na wcześniejszą emeryturę traci wszystko. Dostaje grosze na emeryturze. Traci prawo odejścia z karty nauczyciela , jeśli pracowała w placówce integracyjnej też utraci dodatek za trudne warunki. Nie oszukujemy się, to jest skok na naszą kasę. Osoby, które w podobny sposób potraktowane, przeżyły szok i leczą załamanie nerwowe. Dziękujemy, że tak nam dziękujcie za pracę. Czy " góra" potrafi postawić się w naszej sytuacji? Jak widać nic ich to nie obchodziData dodania komentarza: 04.05.2024, 21:11Źródło komentarza: Chełm. Czy groźba zwolnienia wisi tylko nad matematyczką z I LO?Autor komentarza: SzaradaTreść komentarza: Ping Pong czym to uzasadniasz? Uczestnicy i laureaci są z różnych stron Polski. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i wiele chyba ponad 20 edycji.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 18:20Źródło komentarza: Krasnystaw. Nagrodzeni za najlepsze tomiki poetyckieAutor komentarza: CzarniecczykTreść komentarza: Gdyby nie było "spuchniętych" roczników, to zwolnienia zaczęły się dwa lata temu. Teraz będzie jeszcze gorzej - redukcję podstaw programowych, zmniejszenie ilości godzin nauczania przedmiotów, dla których zredukowane zostaną podstawy programowe. Niż demograficzny też robi swoje. Czy ktoś jeszcze pamięta pomysł redukcji I LO na początku lat 2000, gdy prezydentem Chełma został nominat PO. Oto "uśmiechnięta Polska". W 2025 roku jest jubileusz 110-lecia I LO - ciekawe, jak pani dyrektor to zorganizuje.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 12:08Źródło komentarza: Chełm. Czy groźba zwolnienia wisi tylko nad matematyczką z I LO?
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama