Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Serdecznie gratulujemy!

Gm. Fajsławice. Ich ciężka praca została doceniona. 41 uczniów ze stypendiami wójta [ZDJĘCIA]

Aż 41 uczniów z Gminy Fajsławice otrzymało stypendia za osiągnięcia naukowe, a kolejnych dziesięcioro zostało wyróżnionych za sukcesy sportowe i przedmiotowe. Samorząd przeznaczył na nagrody i stypendia łącznie 40,8 tys. zł, a liczba stypendystów wzrosła o dziesięć w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Coraz więcej uczniów z gminy Fajsławice może pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami. Podczas uroczystych zakończeń roku szkolnego 2025/2026 wyróżniono młodych mieszkańców gminy za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy sportowe i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele samorządu. wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz odwiedził Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, natomiast zastępca wójta Ryszard Kaisz wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich.

– Dziękuję wszystkim uczniom za całoroczną, wytężoną naukę, a nauczycielom za nieustanne wsparcie, zaangażowanie i profesjonalizm w codziennej pracy dydaktycznej. Życzę wszystkim bezpiecznych, radosnych i pełnych odpoczynku wakacji, aby we wrześniu wrócić do szkoły z nową energią, motywacją i gotowością do podejmowania kolejnych wyzwań – podkreślił wójt Janusz Pędzisz.

W tym roku gmina przeznaczyła na stypendia i nagrody dla uczniów 40 tys. 800 zł. Stypendia edukacyjne otrzymało 41 uczniów – 28 ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach i 13 ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich. Każde ze stypendiów wyniosło 800 zł. Szczególnie cieszy fakt, że liczba stypendystów wzrosła o dziesięć w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jak podkreślają przedstawiciele gminy, jest to dowód na wysoki poziom nauczania oraz ambitną i systematyczną pracę uczniów.

Podczas uroczystości wyróżniono również dziewięcioro uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe oraz uczennicę klasy VIII, która zdobyła tytuł finalistki kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Przedstawiciele samorządu zwrócili również uwagę na tych uczniów, którzy nie otrzymali stypendiów ani nagród, ale przez cały rok szkolny rozwijali swoje umiejętności, pokonywali własne trudności i konsekwentnie dążyli do wyznaczonych celów.

Czytaj także: 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama