Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Jarmark Wielkanocny

Krasnystaw. Regionalne dziedzictwo i rzemiosło na krasnostawskim rynku

28 marca odbędzie się Jarmark Wielkanocny na rynku. W godzinach od 10:00 do 15:00 mieszkańcy oraz goście będą mieli możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu promującym lokalną kulturę, tradycyjne rzemiosło oraz regionalną gastronomię.
28 marca odbędzie się Jarmark Wielkanocny w przestrzeni Rynku Miejskiego.
28 marca odbędzie się Jarmark Wielkanocny w przestrzeni Rynku Miejskiego.

Źródło: Krasnostawski Dom Kultury

Program wydarzenia przewiduje w pierwszej kolejności oficjalne rozstrzygnięcie XXX Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna”. Inicjatywa ta, realizowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie, dedykowana jest twórcom ludowym oraz członkiniom kół gospodyń wiejskich, a jej celem pozostaje wyłonienie i nagrodzenie autorów najbardziej wartościowych pod względem tradycyjnym prac. 

Bezpośrednio po ceremonii otworzona zostanie strefa handlowa, w której obecność zapowiedzieli producenci lokalni. Asortyment jarmarku obejmie szeroki wachlarz wyrobów rękodzielniczych, takich jak stroiki, baranki, koszyczki, haftowane serwetki oraz inne ozdoby świąteczne. Osobną sekcję stanowić będą artykuły spożywcze, w tym tradycyjne wędliny i produkty regionalne, co stworzy okazję do zaopatrzenia się w niezbędne elementy oprawy zbliżających się świąt.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza twórców ludowych, producentów produktów regionalnych, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego, wytwórców żywności ekologicznej, firmy oraz instytucje do udziału w jarmarku, prezentowania i sprzedaży swoich produktów – mówią organizatorzy.

Dla osób zainteresowanych aktywnym udziałem w charakterze sprzedawcy bądź prezentera przygotowano system zapisów obsługiwany przez dedykowane linie telefoniczne, z rozróżnieniem na sektor rękodzieła oraz gastronomii. Twórcy ludowi i rękodzielnicy proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 665 437 017, a handlowcy i gastronomia powinni się kontaktować z numerem 82 576 21 57 wew. 112.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Taka ich praca.Treść komentarza: OlaData dodania komentarza: 7.05.2026, 23:56Źródło komentarza: Wielki pożar lasu w powiecie biłgorajskim gaszą też strażacy z Chełma, Krasnegostawu i Włodawy [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AnastazjaTreść komentarza: Dobrze ze są ale taka ich praca. Tyle w temacie.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 22:55Źródło komentarza: Krasnostawscy strażacy walczyli z ogniem w Puszczy Solskiej [ZDJĘCIA]Autor komentarza: KapuczinoTreść komentarza: Dyrektor Andrzej Jarzębowski to był ktoś, on dla ZOZU zrobił coś.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 15:01Źródło komentarza: SPZOZ w Krasnymstawie z grantem na rozwój Centrum Zdrowia PsychicznegoAutor komentarza: staryTreść komentarza: Co do zasobów wody, to czy to czasem nie w tym nadleśnictwie parę miesięcy temu LP nie występowały o odstrzał 35 bobrów, bo te rozpanoszyły się i poprzez budowę tam znacząco podnosiły poziom wód gruntowych ? (taka była mniej wiecej argumentacja naszych "leśników")Data dodania komentarza: 7.05.2026, 11:02Źródło komentarza: Już 500 hektarów Puszczy Solskiej w płomieniach. Dyrektor Lasów Państwowych: „Jestem przerażony” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: staryTreść komentarza: Bez przesady Panie Dyrektorze. Ten pożar, to dla LP istny dar z Niebios. Po ugaszeniu, nasi dzielni "lesnicy" będą bez przeszkód mogli wyciać dziesiatki tysięcy pełnowartościowych starych drzew, których w innych okolicznosciach nie mieli by szans nawet dotknąc w warunkach obostrzeń związanych z RPNData dodania komentarza: 7.05.2026, 09:07Źródło komentarza: Już 500 hektarów Puszczy Solskiej w płomieniach. Dyrektor Lasów Państwowych: „Jestem przerażony” [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama