Sprawdźcie, o czym przeczytacie w tym tygodniu.
Gorąca, wielogodzinna debata i polityczne przepychanki. Ostre starcie o Wschodnie Centrum Zapasów
Chełm. Podczas burzliwej, kilkugodzinnej sesji Rady Miasta Chełm radni odrzucili wniosek o utrzymanie środków na realizację Wschodniego Centrum Zapasów przy ul. Kąpieliskowej. Oznacza to, że modernizacja i rozbudowa bazy Cementu-Gryfa Chełm w zapowiadanej formule nie będzie realizowana. Wniosek klubu radnych Koalicji Obywatelskiej przepadł stosunkiem głosów 9 „za” do 13 „przeciw”. Decyzja wywołała ogromne emocje wśród licznie zgromadzonych na sali zawodników, trenerów i rodziców młodych zapaśników.
Ruszył pościg za SuperDzielnicowym! Powiaty: chełmski, krasnostawski i włodawski biorą w tym udział
Region. Do 16 kwietnia można oddawać głosy na swojego Super Dzielnicowego! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz czwarty, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, zainicjowali internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026.
Agresywny 41-latek z Chełma trafił za kratki. Groził matce nożem
Chełm. Pół roku strachu, wyzwisk i fizycznego znęcania się – tak wyglądała codzienność dwojga mieszkańców jednego z chełmskich osiedli. Dramat przerwała zdecydowana interwencja policji. Agresor, który podczas ostatniej awantury sięgnął po nóż, najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
Miliony na drogi. Niektórzy muszą jeszcze poczekać w kolejce
Pow. włodawski. Samorządy z terenu powiatu włodawskiego pozyskały kolejne środki na inwestycje drogowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2026 rok. Na liście podstawowej, czyli wśród zadań zatwierdzonych do realizacji, znalazły się zarówno inwestycje powiatowe, jak i gminne dotyczące przebudowy i budowy w sumie 7,144 km dróg. Łączna wartości zadań to ponad 12 milionów.
Cement Gryf Chełm z medalami na rodzimych matach
Chełm. Polskie czempionaty w Koronowie oraz Kostrzynie nad Odrą były owocne dla Cementu Gryfa Chełm. Z obu turnieju wychowanki i wychowanek klubu wrócili z miejscami na podium.
Drogowy zastrzyk gotówki dla powiatu krasnostawskiego. Kto zyskał wsparcie?
Powiat krasnostawski okazał się jednym z największych beneficjentów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2026 rok. Miliony złotych z budżetu państwa trafią na przebudowę i budowę kluczowych tras powiatowych oraz gminnych. To oznacza drogowe inwestycje na niespotykaną dotąd skalę - zarówno w Krasnymstawie, jak i w mniejszych miejscowościach regionu.
Kolejne miliony na świeży asfalt. Wiemy, na jakie wsparcie mogą liczyć nasi włodarze
Powiat chełmski. Nowa pula środków na inwestycje drogowe, jaka trafiła do województwa lubelskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, opiewa na 271 mln zł. Kwota ta, jak zauważył niedawno wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, pozwoli na przebudowę lub remont w sumie 218 km powiatowych i gminnych dróg. Z części zabezpieczonych środków skorzystają również gminy powiatu chełmskiego. Które konkretnie i w jakim zakresie?
Schronisko w Chełmie pod lupą. Wiceprezydent: "Obraz w internecie daleki od rzeczywistości”. A jaka jest ta rzeczywistość?
Chełm. Jaki miasto ma nadzór nad chełmskim schroniskiem? Czy szczegółowo kontroluje wydatkowanie środków? - takie pytania kierowali do nas Czytelnicy, prosząc o ustalenie tych informacji. Mamy już odpowiedź z Urzędu Miasta Chełm. Wynika z niej, że urzędnicy pozostawiają kluczowe decyzje administratorowi. Choć ostatnio wiceprezydent - jak zapewniał w mediach - osobiście sprawdzał warunki, w jakich przebywają tu psy. I swoimi spostrzeżeniami podzielił się w mediach społecznościowych.
Mniej środków dla bezrobotnych. W jaki sposób urząd wywiąże się ze swoich zadań?
Region. W połowie lutego samorządy zlokalizowane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zaczęły alarmować w sprawie radykalnych cięć środków przewidzianych na aktywizację bezrobotnych. Mowa o redukcji, która sięga nawet 80%. Skonfrontowaliśmy te doniesienia z opiniami pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.
Szeptuchy w cyfrowym zwierciadle. Jak sztuczna inteligencja ocala magię Polesia
Włodawa. Polesie to kraina mgieł, mokradeł i pieśni, które niosą się echem przez wieki. To tutaj, w sercu wschodniej Polski, wciąż żywe są opowieści o demonach wodnych, szeptuchach i obrzędach, które regulowały rytm życia dawnych wsi. Dziś ta archaiczna tkanka zderza się z najnowocześniejszą technologią. Włodawski projekt muzyczny JAGA Music Group udowadnia, że sztuczna inteligencja nie musi być wrogiem tradycji. Może stać się pomostem, który przeniesie zapomniane rytuały do smartfonów młodego pokolenia, o ile u podstaw tych działań leży szacunek do źródeł i prawdziwego dziedzictwa.
Huta w Dubecznie wznawia rekrutację, choć przeszłość wciąż budzi kontrowersje
Gm. Hańsk. Na bramach, płotach i tablicach ogłoszeniowych – nie tylko w samej gminie Hańsk, ale również w okolicznych miejscowościach powiatu włodawskiego – pojawiły się w ostatnich dniach banery. Oferta brzmi zachęcająco: praca na dobrych warunkach dla hutników, szlifierzy i topiarzy. Ogłoszenie dotyczy Huty Szkła w Dubecznie, zakładu, którego nagłe zamknięcie niespełna rok temu wstrząsnęło całym regionem. Dziś właściciel deklaruje chęć wznowienia produkcji, jednak wśród mieszkańców obietnice te mieszają się z ogromnym żalem i poczuciem niesprawiedliwości.
Ratownicy medyczni: „Nie da się nas opancerzyć na każdy wyjazd”
Chełm. Rok po zapowiedziach zmian w prawie dotyczącym bezpieczeństwa ratowników medycznych temat wrócił na antenę Radia Bon Ton. Gośćmi Janka Zielińskiego byli ratownicy medyczni: Kamil Kociubiński, Tadeusz Brzezicki oraz Łukasz Hul. Rozmowa odbyła się w cieniu tragedii, która wstrząsnęła całym środowiskiem. Chodzi o zabójstwo ratownika medycznego Cezarego Lotkowskiego, do którego doszło 25 stycznia 2025 roku w Siedlcach. Sprawa wciąż jest w toku, a niedawno prokuratura przekazała nowe informacje.



![Leżeli na płonącej kanapie, tylko policjantom zawdzięczają życie [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-bilgoraj-lezeli-na-plonacej-kanapie-tylko-policjantom-zawdzieczaja-zycie-zdjecia-1772131910.jpg)

![Mobilizacja przeciwko ASF. Wojewoda lubelski nakazuje odstrzał 234 dzików [MAPA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-mobilizacja-przeciwko-asf-wojewoda-lubelski-nakazuje-odstrzal-234-dzikow-mapa-1772124411.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [22-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-15-2-2026-1771716048.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze