Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Zgłoszenia do 11 lutego

Terenowa akcja poboru krwi w gminie Fajsławice

Gmina Fajsławice wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza mieszkańców do udziału w terenowej akcji poboru krwi „Oddaj Krew – Uratuj Życie”, która odbędzie się 15 lutego w budynku urzędu gminy. To wyjątkowa okazja, by podzielić się tym, co najcenniejsze - własną krwią - i realnie pomóc potrzebującym.
Terenowa akcja poboru krwi w gminie Fajsławice

Źródło: freepik

Wszystkich zainteresowanych wsparciem tego szczytnego celu organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie. Można to zrobić osobiście w sekretariacie urzędu gminy lub telefonicznie. Termin zgłoszeń upływa 11 lutego. Aby akcja mogła się odbyć, konieczne jest zgłoszenie co najmniej 25 osób chętnych do oddania krwi. Organizatorem akcji jest gmina Fajsławice we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich ochotników! - zachęca Aleksandra Granat z UG Fajsławice. 

Krew mogą oddać osoby pełnoletnie, które ukończyły 18. rok życia i nie przekroczyły 65 lat (w przypadku dawców oddających krew po raz pierwszy – 60 lat). Warunkiem jest również odpowiednia masa ciała – co najmniej 50 kilogramów – oraz dobry stan zdrowia w dniu akcji. Dawca nie powinien mieć objawów infekcji, gorączki ani przeziębienia, a także przyjmować leków wykluczających możliwość oddania krwi. Każda osoba zgłaszająca się do udziału w akcji musi posiadać dokument tożsamości. Przed pobraniem krwi wszyscy dawcy przechodzą badanie lekarskie oraz wypełniają ankietę zdrowotną, na podstawie której lekarz podejmuje ostateczną decyzję o dopuszczeniu do donacji. Oddanie krwi jest bezpieczne. 

Czytaj także: 
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama