Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Nie ustąpił pierwszeństwa

Potrącenie na pasach na Armii Krajowej w Chełmie. 19-latek stracił prawo jazdy [FILM]

Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych przy ul. Armii Krajowej w Chełmie doprowadziła do groźnego zdarzenia. Młody kierowca, który zlekceważył przepisy i bezpieczeństwo pieszej, musiał pożegnać się z dokumentem uprawniającym do kierowania pojazdami. Policja ostrzega: na drodze nie ma miejsca na błędy.
Potrącenie na pasach na Armii Krajowej w Chełmie. 19-latek stracił prawo jazdy [FILM]

Autor: Potrącenie pieszej na przejściu na Armii Krajowej w Chełmie.

Źródło: KMP w Chełmie

Niebezpieczny manewr na lewym pasie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12 stycznia) w godzinach porannych w samym sercu Chełma. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, sytuacja miała klasyczny, a zarazem niezwykle niebezpieczny przebieg. 

Kierowca pojazdu poruszającego się prawym pasem jezdni zachował się wzorowo – zatrzymał samochód, aby ustąpić pierwszeństwa 36-letniej kobiecie wchodzącej na oznakowane przejście.

Niestety, jadący lewym pasem 19-letni kierowca Opla Corsy nie wykazał się podobną czujnością. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności i nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego uderzył w prawidłowo przechodzącą przez jezdnię kobietę.

Poniżej film ze zdarzenia:

 

Surowe konsekwencje dla młodego kierowcy

Sprawca zdarzenia posiadał prawo jazdy od zaledwie 11 miesięcy. Jego krótka przygoda za kierownicą została przerwana przez funkcjonariuszy.

- W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy – informuje młodsza aspirant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Badanie alkomatem wykazało, że oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Choć cała sytuacja wyglądała groźnie, 36-latka może mówić o dużym szczęściu – nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

Policja apeluje o rozwagę

Mundurowi przypominają, że zbliżanie się do pasów nakłada na kierowców szczególne obowiązki: redukcję prędkości oraz baczne obserwowanie otoczenia. Jednocześnie apelują do pieszych, aby nawet na "zebrze" zachowywali zasadę ograniczonego zaufania.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od odpowiedzialnego zachowania wszystkich jego uczestników. Chwila nieuwagi – zarówno ze strony kierującego, jak i pieszego – może doprowadzić do poważnych konsekwencji – podkreśla mł. asp. Angelika Głąb-Kunysz.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

miki 14.01.2026 11:06
jakość materiału jak z VHS

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama