W świątecznej atmosferze, ale z bardzo konkretnymi tematami do omówienia, odbyła się XIX Sesja Rady Seniorów Miasta Krasnystaw.
Galeria zdjęć poniżej:
Obrady otworzyła i poprowadziła przewodnicząca Rady Seniorów Urszula Hus. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych oraz organizacji działających na rzecz osób starszych. Jednym z ciekawszych punktów sesji była prezentacja dotycząca budowy marki turystycznej „Kraszczady”. Weronika Kwiecień z Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej mówiła o tym, jak konsekwentnie tworzona marka może wpłynąć na postrzeganie regionu, przyciągnąć turystów i wzmocnić lokalną tożsamość.
Nie zabrakło także tematów społecznych. Przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zaprezentowali działania skierowane do seniorów, w tym programy wsparcia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Omówiono również wnioski z raportu Ministerstwa ds. Polityki Senioralnej oraz przebieg Kongresu Senioralnego poświęconego wyzwaniom, jakie niesie ze sobą starzenie się społeczeństwa. Szczególnym momentem sesji była informacja o wyróżnieniu przyznanym Radzie Seniorów Miasta Krasnystaw przez Wojewodę Lubelskiego. To potwierdzenie, że aktywność i zaangażowanie krasnostawskich seniorów są zauważane także na szczeblu regionalnym.
Zwieńczeniem obrad było spotkanie wigilijne. Wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń nadały wydarzeniu ciepły, międzypokoleniowy charakter.
![XIX Sesja Rady Seniorów Miasta Krasnystaw - podsumowanie działań, wyróżnienie i świąteczne spotkanie [GALERIA ZDJĘĆ] XIX Sesja Rady Seniorów Miasta Krasnystaw - podsumowanie działań, wyróżnienie i świąteczne spotkanie [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-krasnystaw-xix-sesja-rady-seniorow-miasta-krasnystaw-podsumowanie-dzialan-wyroznienie-i-swiatecz-1766045112.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze