Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Nastolatek będzie miał kłopoty

Brawurowa jazda 17-latka. Autem rodziców bez prawa jazdy. 16-latka trafiła do szpitala

Młody kierowca nie miał uprawnień, a kluczyki do volkswagena zabrał bez wiedzy i zgody rodziców. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Jego pasażerka, 16-letnia dziewczyna, z obrażeniami trafiła do szpitala.
Młody kierowca nie miał uprawnień, a kluczyki do volkswagena zabrał bez wiedzy i zgody rodziców. Spowodował wypadek.
17-letni kierowca ma teraz poważne kłopoty.

Źródło: KMP w Chełmie

W czwartek (6 listopada) rano, w miejscowości Brzeźno w gminie Dorohusk (powiat chełmski), doszło do groźnego wypadku z udziałem nieletniego kierowcy. Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wjechał do rowu. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policji.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że za kierownicą volkswagena siedział 17-letni chłopak. Samochód wpadł do przydrożnego rowu, gdy młodzieniec – najprawdopodobniej z powodu śliskiej nawierzchni – stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku zdarzenia, jadąca z nim 16-letnia pasażerka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Jak się okazało, 17-latek w ogóle nie powinien znajdować się za kierownicą. Funkcjonariusze ustalili, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a kluczyki do samochodu zabrał z domu bez wiedzy i zgody rodziców. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, nadkomisarz Ewa Czyż, stanowczo przypomina o odpowiedzialności za kierowanie pojazdami:

- Nieposiadanie prawa jazdy to nie tylko kwestia formalna, ale przede wszystkim brak doświadczenia i umiejętności niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drogach. Każdy kierowca musi zdawać sobie sprawę, że pojazd to nie zabawka, a chwila nieuwagi, nadmierna prędkość czy brak reakcji na warunki pogodowe, mogą skończyć się tragedią.

Nieodpowiedzialne zachowanie młodego kierowcy będzie miało poważne konsekwencje prawne. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Ta, a Anna Dąbrowska-Banaszek będzie Ministrą Zdrowia i Wszelkiej Szczęśliwości!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama