Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Lekkoatletyka

Kolejne owocne podsumowanie MKL-u Chełm

MKL Chełm oficjalnie zakończył już drugą część sezonu, która była poświęcona startom "na świeżym powietrzu". Zanim powiększyli dorobek medalowy brali udział w zgrupowaniach w Ustrzykach Dolnych, Kozienicach oraz Puławach. Do zmagań wychowankowie klubu trenują pod okiem Łukasza Sereja, Damiana Leszczyńskiego i Piotra Szkody.
MKL Chełm
Reprezentanci klubu mają za sobą udany sezon letni

Źródło: MKL Chełm

Drugą część sezony lekkoatleci MKL-u rozpoczęli od występu w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, gdzie zdobyli osiem medali: Dominika Gałus w skoku wzwyż, Natalia Tokarzewska w wieloskoku, Wiktoria Hryszko w biegu na 80 m przez płotki, Hanna Stachniuk w biegu na 100 m i na 2000 m, Laura Stempkowska w biegu na 300 m przez płotki, Miłosz Zazula w skoku w dal, Bartłomiej Wrona w biegu na 2000 m, a także w sztafecie 4x100 m (Natalia Tokarzewska, Wiktoria Hryszko, Laura Stempkowska, Hanna Stachniuk).

- Te mistrzostwa były "przetarciem" przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, gdzie zdobyliśmy pięć medali indywidualnych oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a także szóste w strefie. Ten wynik sprawił również, że trójka naszych zawodników, czyli Miłosz Zazula, Hanna Stachniuk i Wiktoria Hryszko zbliżyła się do awansu do Mistrzostw Polski - mówi jeden ze szkoleniowców MKL-u Chełm Łukasz Serej.

W drugiej części sezonu reprezentanci MKL-u Chełm brali również udział w Czwartkach Lekkoatletycznych koordynowanych przez Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Dwójka z nich, czyli Dominika Gałus i Oliwier Olczuk, zakwalifikowała się do finałów, gdzie nie zdobyli medali, ale wrócili z nowym doświadczeniem.

- Wartym odnotowania startem był udział Bartłomieja Wrony w finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w biegach przełajowych. Co prawda, nabawił się kontuzji, ale na samą pochwałę zasługuje jego awans, ponieważ jest zawodnikiem rocznikowo młodszym, a dostał się do reprezentacji województwa - dodaje Łukasz Serej. - W międzyczasie organizowaliśmy również event pod nazwą "Zacznij od lekkiej" skierowany do najmłodszych oraz ich wychowawców. Miał ona na celu promocję naszej dyscypliny w formie dobrej zabawy.

Drugą część sezonu MKL Chełm zamknął Piknikiem Lekkoatletycznym, który odbył się pod koniec września na stadionie przy II LO. W wydarzeniu wzięli udział utytułowani polscy sportowcy specjalizujący się w dyscyplinach rzutowych: Magdalena Kata (rzut oszczepem), Marcin Sobiesiak (rzut młotem), Kacper Góralczyk (pchnięcie kulą) i Gabriel Lebiedziński (rzut dyskiem). W wydarzeniu otwartym dla każdego wzięli również mieszkańcy Chełma, który mogli spróbować swoich sił w konkurencjach lekkoatletycznych.

- Nasza inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem, więc mamy zamiar kontynuować ją w przyszłości również w innych dyscyplinach, m.in. w skokach - dodaje Łukasz Serej.

Teraz czytane:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama